ARA TRANSFERDE TAKVİYE YAPACAĞIZ

  • Eklenme Tarihi :09.12.2022 | 13:44
  • Muhabir :

İskenderunspor kulüp Başkanı Hakan Bolat takımdaki sakatlıklar, mental yoğunluğa rağmen hedeflerinden sapmayacaklarının altını çizerek, ikinci yarıda 6-7 futbolcu transferi yapacaklarını söyledi.

ARA TRANSFERDE TAKVİYE YAPACAĞIZ

Hiç beklemedikleri Sarıyer, maçı mağlubiyeti aldıklarını belirten İskenderunspor kulüp Başkanı Hakan Bolat “İki bireysel hatadan dolayı iki gol yedik canları sağ olsun, bizi kurtaranlar, bazen de kötü goller yiyebilir” dedi.

Sarıyer deplasman maçı yenilgisini değerlendiren turuncu-mavili kulüp başkanı Hakan Bolat bu takımın komutanı, sorumlusu kendisinin olduğunu hatırlatarak yenmek kadar yenilmenin de doğal olduğunu ifade ederek “Dün dündü, biz bugüne bakıyoruz. Önümüzde Buca gibi önemli bir maçımız var. Bu maça konsantreyiz, Buca’yı yenip inşallah hedefimizden sapmayacağız. Onun için taraftarlarımızı maça bekliyoruz. İşimize gücümüze bakıyoruz, futbolda yenmek de yenilmek de var. Buca da kendi sahasında yenildi, biz de Sarıyer’de yenildik. Rakibimiz dirençli ve istekli oynadı. Hava da o gün çok yağmurluydu, kötüydü. Yine hakem hataları vardı ama bu konulara girmek istemiyorum” diye konuştu.

CAMİAMIZ İLE PAYLAŞACAĞIZ

Transferlere de değinen İskenderunspor Kulüp Başkanı Hakan Bolat “Bir sürü sakatımız var, mecburen 6-7 futbolcu alacağız. Şampiyonluk hedefine kilitleneceğiz. Henüz transfer girişimine başlamadık, Uşak maçından sonra başlayacağız. Gidecek, gelecek oyuncularımızı belirleyeceğiz, bazı oyuncular kendisi de gitmek isteyebilir. Gelecek hafta Pazar gününden itibaren çalışmaya başlayacağız. Anlaştığımız yeni futbolcuları basın, taraftar ve camiamızla paylaşacağız” dedi.

Sarıyer maçının ekstra bir kayıp olduğuna işaret eden Kulüp Başkanı Bolat ancak geldikleri noktanın o kadar kötü olmadığını, grupta üçüncü sırada bulunduklarını, şampiyonluğu hala kovalamaya devam ettiklerini vurguladı.

HEPİMİZDE MENTAL YORGUNLUK VAR

Statlarının olmamasının, her maç deplasmanda oynamalarına neden olduğunu kaydeden Başkan Bolat “Ben dahil bütün oyuncularımız mental olarak gerçekten çok yorulduk. Bu mental yorgunluk maalesef devre arasının sonlarında ortaya çıkıyor. Çok sakatlarımız var. 4 net oyuncumuz sakatlandı. Kemal Tokat, golcümüz Hamza, Doğan Ateş tüm maçların çoğunda yoklardı. Doğan Ateş çok şükür yeni geldi. Şimdi İrfan Başaran sakatlandı, en az iki- üç ay olmayacak. Geldikten sonra nasıl olacak onu da bilmiyoruz. Bunlar hep mental yorgunluktan, kendi sahamızda oynamamızdan oldu. İnşallah Sarıseki stadı yetişirse Şubat’ın sonunda, Kırıkhan’da oynayıp oraya geçeceğiz. Kırıkhan’da oynamak bizi o kadar yormayacak, o da güzel aslında, keşke işin başında Kırıkhan’a geçseydik. Çünkü kendi sahamızda oynadığımız maçlarda gidip bir otelde kalmak oyuncuları mental olarak yoruyor, bunu deplasman olarak hissediyorlar. İkinci yarıda daha iyi olacağımıza inanıyorum, hedeflediğimiz yere gideceğiz. İkinci yarı daha tempo yapacağız. İkinci yarıda biz hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)