Avrupa Şampiyonası Hayalimiz İçin Azerbaycan Maçları Kritik Önemde

  • Eklenme Tarihi :18.05.2024 | 21:03
  • Muhabir :Haber Merkezi

Avrupa Şampiyonası Hayalimiz İçin Azerbaycan Maçları Kritik Önemde

2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri B Ligi 1. Grup'ta mücadele eden Kadın A Millî Takımımızın Azerbaycan ile yapacağı iki karşılaşma öncesinde Teknik Direktör Necla Güngör Kıragası değerlendirmede bulundu. B Ligi maçlarına oyun planını sahaya iyi yansıtarak başladıklarının altını çizen Kıragası, "C Ligi'nden gol yemeden 6'da 6 yaparak çıktıktan sonra Türk halkında beklentiler doğal olarak yükselmişti. Bu yükselen beklenti, bizleri olumlu yönde motive etti. Arada Antalya kampı yaparak İsviçre ve Macaristan maçlarına hazırlanmıştık. İsviçre'ye deplasmanda 3-1 yenildik ancak maçın başından sonuna kadar oyun disiplininden kopmayan, taktiksel plana uyan, mücadele eden bir takım görüntüsü sergilemiştik. Yenilsek de bu durum motivasyonumuzu yüksek tutmuştu ve Macaristan maçına da yüksek motivasyonla çıkmıştık. Rakibimiz güçlü ve fizikli oyunculara sahipti. Pendik Stadı'ndaki karşılaşmada öne de geçmişlerdi. Ancak biz iyi oyunumuzu ve taktiksel plana uyup; mücadelemizi sürdürüp, maçı kazanmasını bildik. Şimdi buradan aldığımız güçle Azerbaycan maçlarının hazırlıklarına başlıyoruz" ifadelerini kullandı. 
 
"Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi bu sezon nefes kesti"
 
Azerbaycan'ın grupta son sırada yer almasının kendileri için motivasyon kaybı olmayacağını belirten Kıragası, "Rehavet gibi bir durum asla yok. Bu iki maç, Avrupa Şampiyonası hayalimizi korumak için çok büyük önem taşıyor. Son derece ciddi bir şekilde bu iki maçın hazırlıklarını gerçekleştireceğiz. Oyuncularımız bu sezon çok çetin bir lig mücadelesi geçirdi. Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi bu sezon inanılmaz bir mücadeleye sahne oldu. Şampiyonluk son haftadaki maçlarla belli oldu. Tüm oyuncular üstün bir mücadele örneği sergilediler. 5 Mayıs'tan bugüne kadar da izin yaptılar. Kampı bu sebeple 20 Mayıs'ta başlatıyoruz. Kulüplerimizden aldığımız özel izinler doğrultusunda oyuncularımız gönderdiğimiz bireysel antrenman programlarını yaptılar. 10 günlük bir süre içerisinde yüksek ritmimizi yakalamak istiyoruz. İsviçre ve Macaristan'ın gözü kulağı bizim maçlarımızda olacak. Bizi çok yakından izliyorlar. Türkiye'de yükselen değer olan kadın futbolunun adını tüm dünyaya duyurmak için bu süreçte de var gücümüzle çalışacağız" diye konuştu. 
 
"Kendimizi can Erzincan'a emanet ettik, inanıyoruz rekor kırılacak"
 
Azerbaycan karşısında kendileri için en büyük gücün Erzincan olacağını vurgulayan Kadın A Milli Takım Teknik Direktörümüz, "Açıkçası Erzincan halkına çok güveniyoruz. Bütün kampı Erzincan'da planladık. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Gençlik Spor İl Müdürümüz bizlere her imkanı sunuyorlar. Önce Elazığ'da, ardından Çorum'da seyirci rekorunu kırmıştık. Şimdi Erzincan'da yeni rekorun geleceğine yürekten inanıyoruz. Devletimiz Erzincan'a muhteşem bir stadyum yapmış. 7 gün, 24 saat yaşayan inanılmaz bir stat. Bu stadyuma bir milli maç zaten çok yakışırdı. İlk olarak biz geldiğimiz için ayrıca sevinçliyiz. Erzincan halkı inanıyoruz ki bizi tribünlerde 90 dakika boyunca soluksuz şekilde destekleyecekler. İnşallah hepimizin tüm bu çabası boşa çıkmayacak" dedi.