Bağımlılıktan uzak nesiller için PEDAL çevrilecek

  • Eklenme Tarihi :20.05.2022 | 07:16

Yeşilay, bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşam hedefiyle sürdürdüğü çalışmalardan biri olan Bisiklet Turu’nun 10’uncusunu 22 Mayıs Pazar günü düzenliyor.

Bağımlılıktan uzak nesiller için PEDAL çevrilecek

Türkiye’nin ve dünyanın birçok noktasında aynı gün düzenlenen geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu İl’de Hatay’da  bisikletlileri bekliyor.

Yeşilay  Hatay İl Şubesi öncülüğünde gerçekleşecek tur saat 11.00’da Antakya Ata Köprüsü (Hatay Büyükşehir Belediyesi Taş Bina Önü) toplanma alanında başlayacak.  Spor gibi sağlıklı yaşama yönelik faaliyetlerin bağımlılıktan uzak bir yaşama katkı sağladığını belirten Yeşilay Hatay İl Şube Başkanı Yüksel Aydın şunları ifade etti: “Yeşilay olarak; beş bağımlılık alanında aralıksız mücadele ediyor, her bireyin iyi ve sağlıklı yaşaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tüm insanlarımızda bağımlılıklardan uzak bir yaşam konusunda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bu konuda spor etkinlikleri düzenlemeye de büyük önem veriyor; artık geleneksel hale gelen Yeşilay Bisiklet Turu ile her yıl hep birlikte pedal çevirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu faydalı amaç için büyük bir heyecanla gerçekleştireceğimiz etkinliğimize tüm hemşerilerimizi davet ediyoruz”. (Haber Merkezi)