Baş Antrenör Memnun İstanbul Kampında Değerlendirmelerde Bulundu - Hatay Söz Gazetesi

Baş Antrenör Memnun İstanbul Kampında Değerlendirmelerde Bulundu

  • Eklenme Tarihi :07.06.2024 | 11:07
  • Muhabir :Haber Merkezi

Baş Antrenör Memnun İstanbul Kampında Değerlendirmelerde Bulundu

FIBA 2025 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde mücadele eden A Kadın Milli Takımımız İstanbul’da başladığı kamp çalışmalarında A Kadın Milli Takım Başantrenör Ekrem Memnun, oyuncularımızdan Gökşen Fitik ve Sinem Ataş açıklamalarda bulundu.

Çalışmalarını İstanbul'da sürdüren millilerimiz, 10 Haziran’da ikili temas karşılaşmaları oynamak üzere Sırbistan’a gidecek. Ay-yıldızlılarımız 14-19 Haziran’da İstanbul’da hazırlıklarını sürdürecek. A Kadın Milli Takımımız son olarak 20-23 Haziran tarihlerinde İspanya’da turnuvaya katılarak kamp dönemini noktalayacak.
Ekrem Memnun (A Kadın Milli Takım Başantrenörü)
"Bu yaz resmi bir maçımız yok. Milli Takım oyuncu havuzunu genişletmek, çok şans veremediğimiz oyuncuları görmek ve ileride kadroda görmek istediğimiz oyuncuları tanımak için bir kamp organize ettik. 4 tane hazırlık maçımız olacak. Olimpiyatlara hazırlanan, en ciddi Sırbistan kadrosu ile karşı karşıya geleceğiz. Ondan sonra, son Avrupa Şampiyonası finalisti İspanya ve son Dünya Kupası finalisti Çin ile oynayacağız. Bizim amacımız oyuncu arkadaşları tanımak, Milli Takım kültürünü öğretmek. Bu maçlarda oyunumuzu oturtarak bazı arkadaşlara milli maç tecrübesi kazandırmak istiyoruz. Umarım bu kampı amaçladığımız ve istediğimiz şeylere ulaşarak, sakatlıksız bir şekilde bitiririz. "
Gökşen Fitik (A Kadın Milli Takım oyuncusu)
"Buraya iyi bir kamp geçirmeye geldik. Önümüzde FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri var. Oraya da en hazır şekilde gidip, galibiyetle bitirmek istiyoruz. Buradaki dönemimizi de, hazırlık maçlarımızı da en verimli şekilde geçirip, Eleme maçlarına hazır olarak gitmek istiyoruz. Onun doğrultusunda hazırlıklarımız sürüyor."
Sinem Ataş (A Kadın Milli Takım oyuncusu)
"Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Genç ve potansiyelli bir kadroyla yaz hazırlıklarımıza devam ediyoruz. İyi çalışıyoruz ve kendimizi deneme fırsatı buluyoruz. Aramızda yeni arkadaşlarımız da var. FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin Kasım ayı penceresinde oynayacağımız maçlarda bir arada olacağımız için birbirimize daha iyi adapte olmaya çalışıyoruz. Kampı iyi noktalamak istiyoruz. Hazırlık maçlarımızda çok iyi takımlarla karşılaşacağız ve bu maçlarda mücadele edip kampı en iyi şekilde tamamlamak istiyoruz."
FIBA 2025 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri F Grubu'nda bulunan Ay-yıldızlılarımız, Slovakya ve İzlanda’yı mağlup ederek 2’de 2 yapmıştı. A Kadın Milli Takımımız 7 Kasım’da evinde Romanya ve 10 Kasım’da deplasmanda Slovakya ile karşılaşacak. Millilerimiz gruptaki son maçlarında 6 Şubat 2025’te İzlanda’yı konuk edecek. 9 Şubat 2025’te ise Romanya ile deplasmanda karşılaşacak.