BAŞKAN SAVAŞ’IN VOLKAN HOCAYA İNANCI TAM

  • Eklenme Tarihi :05.01.2023 | 11:39
  • Muhabir :

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı ve Atakaş Hatayspor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında bordo-beyazlı takımın hedeflerini anlattı.

BAŞKAN SAVAŞ’IN VOLKAN HOCAYA İNANCI TAM

Hangi Kredi Ümraniyespor maçı öncesi yayınlanan programda takımın ligdeki konumunu değerlendiren Savaş, “Rakibimiz Ümraniyespor da düşme hattında bulunuyor. O yüzden denk bir maç geçeceğini düşünüyorum. Bizim için 6 puanlık bir maç olacak. Takımımızın Süper Lig’i ilk 10’un içinde bitireceğini düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.

Teknik direktör Volkan Demirel’den memnun olduklarını söyleyen Savaş, “Volkan hoca ile uzun süreli birliktelik planlıyoruz. Kendisi Hatay şehrini çok seviyor. Hatay şehri de Volkan hocayı bağrına basmış durumda. Demoralize olmuş bir takımı alıp ayağa kaldırmak kolay değil. Biz de hocamızın bugüne kadarki hem saha içi hem de saha dışı performansından oldukça memnunuz” diye belirtti.

Anadolu kulüplerinin artık büyük bütçelerle kadro kuramayacaklarını ifade eden Savaş, “Kafaya oynayacak bir takım kurmak istiyorsanız artık çok para harcamanız gerekiyor. Bir Anadolu kulübü bunu ancak 1 sene yapabilir. Başarı gelmez ise de batma noktasına gelir. Bu yüzden Anadolu kulüpleri ekonomik olarak mütevazı kadrolar kurmak zorunda” diye konuştu.

“PANDEMİ HEM KULÜPLERİ HEM TARAFTARLARI ETKİLEDİ”

Başkan Savaş, pandeminin hem kulüpleri hem de taraftarları etkilediğinden bahsetti. Pandemiden sonra insanlara hiçbir şey anormal gelmemeye başladı diyen Savaş, “Pandemi sadece kulüpleri değil, taraftarları da ekonomik olarak yıprattığı için seyirci sayılarında azalmalar oldu. Hatay’ın plakası 31. Biz de taraftarlarımızı stada çekmek için motivasyon adına maç biletlerini 31 liraya satıyoruz” ifadelerini kullandı.

SAVAŞ’TAN TÜRK HAKEMLERİNE DESTEK

Lütfü Savaş, hakem kararları ve atamaları ile ilgili de konuştu. Türk hakemlerini desteklediğini ifade eden Başkan Savaş, “Ben yerli hakemleri destekliyorum ancak; eş, dost, akraba, komşu ilişkilerinin futbolda olmaması gerektiğini düşünüyoruz. İyi performans gösteren hakemlerin ödüllendirileceği bir sistem kurulmasını istiyorum. Çünkü adaletin olmadığı yerde hiçbir şey olmaz” dedi.

Savaş, geçen ay içinde tamamlanan ve Arjantin’in şampiyon olduğu 2022 Dünya Kupası için şu sözleri söyledi:

“İnsanlar, Dünya Kupası gibi organizasyonları yaz aylarında izlemeye alışmıştı. Bu sefer tam tersi oldu. Kışın ortasında insanlar Dünya Kupası seyrettiler. Katar’dan sonra ekonomik durumu iyi olan başka ülkeler de bunu yapmak isteyecektir.”

Savaş programın son bölümünde geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yuman futbol efsanesi Pele’yi de unutmadı. Şampiyon Arjantin’in kaptanı Messi’nin çok iyi bir futbolcu olduğunu söyleyen Savaş, “Messi çok iyi bir futbolcu ancak Pele, zorlu imkânlara rağmen bunu başarabilmiş bir isim olduğu için bence gelmiş geçmiş en iyi futbolcu. Sadece sporcu kişiliğiyle değil, karakteriyle de tüm dünyaya örnek olmuş bir isimdi” diye konuştu. (Haber Merkezi)