Basketbol Gençler Ligi Final Heyecanı Yaşanacak - Hatay Söz Gazetesi

Basketbol Gençler Ligi Final Heyecanı Yaşanacak

  • Eklenme Tarihi :13.05.2024 | 16:20
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

Basketbol Gençler Ligi Final Heyecanı Yaşanacak

Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde final müsabakaları 19 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Sezon boyunca heyecana sahne olan Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi final karşılaşması saat 13.00'te, Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi final maçı ise saat 16.00'da başlayacak.
BGL kızlar kategorisi finalinde Emlak Konut'un rakibi 15 Mayıs Çarşamba günü oynanacak olan Fenerbahçe - ÇBK Mersin karşılaşmasının sonucunda belli olacak. Emlak Konut yarı finaldeki rakibi Nesibe Aydın karşısında seriyi 2-0 kazanarak final vizesi aldı. 
BGL kızlar kategorisi final mücadelesinin ardından erkekler kategorisinde şampiyonun belli olacağı karşılaşma oynanacak. Organizasyonun son şampiyonu Anadolu Efes ile Beşiktaş arasında oynanacak final müsabakanın başlama saati 16.00. Play-off yarı final eşleşmesinde Gaziantep Basketbol’u 2-0 ile geçen Anadolu Efes ve Aliağa Petkimspor’u 2-0’lık seri sonunda geride bırakan Beşiktaş, adını finale yazdırdı.
TBF TV YouTube kanalından naklen yayınlanacak olan Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinin final müsabaka programı şu şekilde:
19 Mayıs Pazar
13.00 Emlak Konut - Fenerbahçe/ÇBK Mersin
16.00 Anadolu Efes – Beşiktaş