BİR FORVET BİR SAĞ BEK

  • Eklenme Tarihi :18.08.2022 | 08:53
  • Muhabir :

Trabzonspor maçı transferi işaret eden Teknik direktör Serkan Özbalta’ya kulak veren yönetim, bir forvet ve birde sağbeke kadrosuna katmak için çalışmalarını sürdürüyor.

BİR FORVET BİR SAĞ BEK

SÜPER Lige puansız başlayan Atakaş Hatayspor’da transfer çalışmaları sürüyor. Trabzonspor maçı sonrası yapılacak olan transferleri işaret ederek bir batkıma takımına takviye isteyen Teknik Direktör Serkan Özbalta’ya kulak veren yönetim kurulu transfer çalışmalarına hızlandırdı. Takıma bir forvet birde sağ bek alacaklarını belirten Atakaş Hatayspor’un futbol şube sorumlusu Ender Yardımcı, bu konuda görüşmelerin devam ettiğini ve en kısa zamanda transferleri bitirip kadrolarını güçlendireceklerini söyledi.

 

BÜTÇEYE GÖRE TRANSFER

Transferleri bütçelerine göre yapacaklarını belirten Yardımcı, “Bütçemizi aşacak, takımın dengesini bozacak bir transfer yapmayacağız. Takıma forvet ve birde sağ bek almayı planlıyoruz. Önceliğimiz bu. Yaptığımız her transferde Teknik direktörümüz Serkan Özbalta ile istişare yapıyoruz. Transferleri yaparken, en çok dikkat ettiğimiz şey. Yapacağımız transferin maliyetinin yanı sıra karakteri ve takıma uyum sağlayıp sağlayamayacağı kriterleri üzerinde duruyoruz. Takımın dengesini bozacak bir transfer yapmayacağız” dedi.

TAKIMIN MÜCADELESİNDEN MEMNUNUZ

Takımın Trabzonspor karşısında ortaya koyduğu performans ve mücadeleden oldukça memnun olduklarını belirten Yardımcı, “Trabzonspor karşısında iyi mücadele ettik. Maçın belli bölümlerinde üstün olan taraf bizdik. Tek eksiğimiz gol oldu. Elimize geçen fırsatları değerlendirebilsek sahadan puan yada puanlarla ayrılmamız içten değildi. Bu maçta eksiklerimizi de gördük. Bu eksiklerimizi gidermek için transfer çalışmalarımızı yurt içi ve yurt dışında sürdürüyoruz. Transfer dönemi devam ediyor. En kısa zamanda takıma takviye yapacağız.”

TARAFTARLARIMIZ RAHAT OLSUN

Yeni sezonda da hedefimiz sezonu ilk 10 içinde bitirmek. Transferlerimizi bu hedefe göre yaptık. Takımdan ayrılan futbolcuların yerlerini doldurmaya çalıştık. Trabzonspor karşısında oynanan futbol ve ortaya konan mücadele herkes gibi bizi de memnun etti. İki sezondur süper ligde hedeflerimizi tutturduk. Yeni sezonda da hedeflerimizi tutturacağımıza inancımız tam. İlk 10’e girecek bir takım kurduk. Tabi ki eksiklerimiz var. Taraftarlarımız rahat olsun. Takviye anlamında çalışmalarımız devam ediyor. Bu sezonda onlara iyi bir takım izlettireceğiz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)