BOŞ TRANSFERE HAYIR

  • Eklenme Tarihi :07.01.2023 | 00:19
  • Muhabir :

Teknik Direktör Demirel, “Bize katkı vermeyecek boş transferler yapmayacağız. Yapacağımız transfer, hem takıma katkı verecek, hemde oynayarak gelişim sağlayacak, ve ilerde Hatayspor’a para kazandırabilecek futbolcular olacak.” dedi.

BOŞ TRANSFERE HAYIR

HATAYSPOR’UN Teknik Direktörü Volkan Demirel, ara transfer döneminde en az 3 futbolcuyu transfer ederek kadrolarını güçlendireceklerini söyledi.

12 Ocak’ta başlayacak olan ara transfer döneminde kadroya katmayı düşündükleri 2-3 tane futbolcunun bulunduğunu belirten Demirel, “Transferler sırf transfer yakma istediğiniz için olmuyor. Şartları var. Oluru var, olmazı var. İstediğimiz oyuncuların kulüplerindeki durumları var. Yani bir çok şey var. Ben seni istiyorum hemen gele olmuyor.” dedi.

FAYDA SAĞLAYACAK TRANSFERLER YAPACAĞIZ

Elinden geldiği kadar Hatayspor’a fayda sağlayabilecek futbolcuları kadroya katmaya çalışacağını belirten Demirel, “Hem maddi hemde manevi olarak bizleri yormayacak. Hemde kulübün faydalanabileceği oyuncuları alacağız. Fatih Karagümrük’ten Burak Bekaroğlu’nu transfer ettik. Bir aydır bizimle birlikte çalışıyor. Transfer döneminin başlaması ile birlikte onu da oynatmaya başlayacağız.”

2 TRANSFER YOLDA

“Burak’ın dışında iki transfer daha yapmaya çalışacağız. Şu anda yazışmalar yapılıyor. Transfer döneminin başlaması ile birlikte bu futbolcularda aramıza katılacaklar. Belki daha önceden de katılabilirler. Belki bir iki oyuncuyla daha temasımız olabilir ama. Dediğim gibi çok fazla bütçeyi yormak istemiyorum. Olabilecek transferleri yaptırmak istiyorum. Boşuna da adam almak istemiyorum.”

BOŞ TRANSFERLER İSTEMİYORUM

“Bazı oyuncular vardır. Bedeli yoktur, bonservisi elindedir. Bunu alır mısınız? diye sorarlar öyle oyuncu da almak istemiyorum. Ben tamamen hem bizim oyunumuza katkı sağlayacak, hem Hatay’a katkı sağlayacak. Oynayarak kendini geliştirebilecek, ileride Hatayspor’un bonservisinden para kazanabileceği gençleri kadromuza katabiliriz. Getireceğimiz 2 oyuncu da daha 26-27 yaşlarında. Bu tarz oyuncuları istiyorum.” dedi.

BİRAZ SABIR İSTİYORUM

Transfer ile ilgili yazılan ve çizilenlerin doğru olmadığının da altını çizen Demirel, “Benim bazı futbolcularla görüştüğüm, bazı futbolcuları istediğim doğrultusunda yazılan çizilen haberler doğru değil. Ben bu konuda netim. Burak’ı açıkladığımız gibi olanı da açıklarız. Bu konuda sabır istiyorum. Ben elimden geldiği kadar Hatay’ı üzmeden en iyi şekilde transferleri yapmaya çalışıyoruz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)