BU SONUCU HAK ETTİK

  • Eklenme Tarihi :06.04.2022 | 09:58

Adana Demirspor karşısında hak ettikleri bir sonuç aldıklarını belirten Erdoğan, “Evet galip gelip ligde rakibimizin önüne geçmek istiyorduk. Çok iyi mücadele ettik, ama olmadı. Futbolda bazen istediğiniz şeyler olmaz.” dedi.

BU SONUCU HAK ETTİK

ATAKAŞ Hatayspor Teknik direktörü Ömer Erdoğan, Adana Demirspor karşısında iyi mücadele ettiklerini ve hak ettikleri bir sonuç aldıklarını söyledi. Karşılaşma sonrası yayıncı kuruluşa maçın değerlendirmesini yapan Erdoğan, “Hak ettiğimiz bir sonuç aldık. Mücadele anlamında ilk dakikadan itibaren çok iyi mücadele ettik. Evet üretkenlik anlamında bugün önde etkili değildik ama böyle bir gerçekte var. Bunu unutmamamız lazım. İki takımı kıyaslarken oyuncu değişikliklerinde fark belli oluyor. Gerçektende rakibimiz 4 büyüklerin seviyesinde bir kadroya sahip ve çok ciddi bir rakip. Hocaları ile birlikte çokta iyi futbol oynuyorlar.” dedi.

HADDİMİZİ BİLEN BİR TAKIMIZ

Oyuncuları ile birlikte iyi bir sezon geçirdiklerini belirten Erdoğan, “Biz haddimizi bilen bir takımız. İyi bir sezon oynadık. Sezon sonuna yaklaşıyoruz ama 1.5 sezondur burada başarılı işler yaptık. Spor yorumcusu ağabeylerimiz bizi zaman zaman eleştiriyorlar ama şunu da unutmasınlar biz ligde 18. Bütçe ile kurulan bir takımız. Bizim Balotelli gibi oyuncuları transfer etme şansımız yok. Bunu kabul etmemiz lazım. Biz var olan oyuncularımızla iyi işler yaptık. Bunda da en büyük pay oyuncularımın. Gerçektende çok büyük fedakarlıklar yapıyorlar.”

BUGÜN İLK 11’İN 8’İ ORUÇTU 

“Bunu bahane olarak söylemiyorum ama bugün ilk 11’de forma giyen oyuncularımdan 8’i niyetliydi. Oruçlarını açıp maça çıktılar. Bunun karşılığında da bu kadar iyi mücadele ettiler. Gerçektende onlara şapka çıkartmak gerekiyor. Oruçlarını tutup tutmayacakları kendilerinin tercihi, ben bu konuda yasak getirememem. Hepsi oruç tutmak istediler bende kendilerine bıraktım. Bu kesinlikle bahane değil ama böyle bir durumla da mücadele ettik.”

HİÇ PES ETMEDİLER

“Maça 1 saat kala orucunuzu açıyorsunuz. Doğru dürüst bir şeyde yemiyorsunuz. Maçta sıkıntı yapar diye. Ama inanın baha uzatmalarda dahil 90 dakika boyunca hiç pes etmeden mücadele ettiler. Pozisyonlar üretmeye çalıştılar. Adana Demirspor’un bizden fazla pozisyonları olabilir ama orada da kalecimiz ve savunmamız doğru pozisyondaydı. Dediğim gibi evet galip gelmek ve rakibimizin önüne geçmek istiyorduk ama maçı böyle değerlendirdiğimizde bin oyuncularıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

SECKEY’E AYRI PARANTEZ

Ayrıca Ruben Riberio ve Onur gibi bütün sezon forma giyen oyuncularından yoksun olduklarını belirten Erdoğan, “Burada Sackey’e bir parantez açmak istiyorum. Stoper oynatıyoruz muhteşem oynuyor. Ön libero oynatıyoruz, yine bugün sahanın en iyilerinden birisiydi. Ruben’in eksikliğinde Fatih’i stoper, Sackey’i de öne çektik. Rakip blok olarak çok iyi kapattı. Bizde blokları kıracak pas yapamadık. Uzun toplarla pozisyon aradık. Çok uzun topla oynama taraftarı değilim. Ama çıkamadığımız zaman geçişleri yapamadığınız zaman oyuncularımız pres altında uzun vurmayı tercih etti. Bunda da başarılı olamadık. Buna rağmen kenar ortalarla girdiğimiz pozisyonlar var. Zaman zaman oluyor. Bu üçlü sezon içinde en çok pozisyona giren üçlü. Galip gelindiğinde sadece gol atanlar bu başarıda en büyük pay sahibi değilse, gol yemeyince de bu başarı sadece savunma oyuncularının değil. Bu bir takım oyunu. Gol atamadıysak bir yerlerde bir sıkıntı oldu. Onun dışında ileri üçlümüzü tek tek eleştirmek çok kolay olur. Bir şey eksikti önde onu yapamadık ama, savunmayı iyi yaptık.” Deyi konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)