BURAK AYDIN, MASTERCLAAS DİREKTÖRÜ OLDU - Hatay Söz Gazetesi

BURAK AYDIN, MASTERCLAAS DİREKTÖRÜ OLDU

  • Eklenme Tarihi :16.12.2023 | 09:45
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

Trendyol Süper ligi Akdeniz ekibi Atakaş Hatayspor Gençlik Gelişim Koordinatörü Burak Aydın, Masterclaas Direktörü oldu.

BURAK AYDIN, MASTERCLAAS DİREKTÖRÜ OLDU

FİFA VE TFF tarafından altayıpra koordinatörlük yapacak eğitmenlerden istenen Masterclaass akademi direktörlük kurusunu başarıyla tamamlayan Burak Aydın ile ilgili açıklamada bulunanAtakaş Hatayspor Altyapı Yönetim Koordinatörü Mithat Baklacı; "Atakaş Hatayspor hocamızı kutluyoruz. FİFA ve TFF tarafından altyapıda koodinatörlük yapacak hocalarda istenen Masterclass akedemi direktörlük kursunu başarı ile tamamladı ve Altyapı akedemi Masterclass direktörü oldu. Hatayspor’u yaşatacak, Hatay'ı ayağa kaldıracak eğitimdir, bilimdir, akıldır" denildi.

Hatayspor altyapısı olarak referanslarına da işaret edilen açıklamada; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'dinlenmek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar' sözü de halırlattıldı.

Açıklamada ayrıca; Burak Aydın'ın Hatay Mustafa Kemal Üniverstesi BESYO Antrenörlük bölümü futbol uzmanlık üzerine diplomasına sahip olduğu, Pedagojik formasyon diplomasını aldığı ifade edilirken, BESYO Öğretmenlik bölümü diplomasına sahip olduğu, UEFA lisansını kazandığı gibi Akademi ligi çalıştırıcı sertifikasına sahip olduğu da ifade edildi.

Maç ve Performans Analizi diplomasına sahiip olan Burak Aydın'ın son olarak Masterclass Akademi Direktörü sertifikası alarak önemli bir akademik ünvana sahip olduğu kaydedildi.