BÜYÜK BİR AVANTAJ DEĞİL

  • Eklenme Tarihi :06.08.2022 | 00:17

Teknik Direktör Serkan Özbalta, “Bir antrenmanın bile önemli olduğu bu modern futbolda ilk haftayı bay olarak geçirecek olmamız bizim için küçük bir avantaj. Bunu değerlendirmeye çalışacağız. Ama çok çok büyük bir avantaj mı tabi ki hayır.” dedi.

BÜYÜK BİR AVANTAJ DEĞİL

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Serkan Özbalta, ilk haftayı bay geçirecek olmalarının fazla bir avantaj olmadığını söyledi.

Yeni bir takım kurduklarını belirten Özbalta, “Takımın hazırlanması adına, Aramıza yeni katılan oyuncuların hem hazırlanması, hemde arkadaşları ve şehirle kaynaşmaları adına bir hafta bir haftadır. Gerçekten bir antrenmanın bile önemli olduğu bu modern futbolda ilk haftayı bay olarak geçirecek olmamız bizim için küçük bir avantaj. Bunu değerlendirmeye çalışacağız. Ama çok çok büyük bir avantaj mı tabi ki hayır.” dedi.

İSTEDİĞİNİZ OYUNCUYU GETİREMİYORSUNUZ

Takıma katılacak yeni oyuncularında olduğunu belirten Özbalta, “Ama bu oyuncuları da yönetim kurulumuz ince eleyip sık dokuyor. Hassas davranmaya çalışıyoruz. Gelecek oyuncunun bize sadece saha içinde kattıkları değil, bizim için iş ahlakı olması, bu şehre değer katabilmesi de önemli. Şu anda burada bir yapı var. Bu oyuncu arkadaşlarımın yapısını bozacak arkadaşları, sadece yeteneklerinden dolayı buraya katmak istemiyoruz. Bu yüzden gerçekten ince elenip sık dokunan bir transfer dönemi geçiyor. Ekonomik anlamda da bütün kulüplerimiz darboğazdan geçtiği için her istediğiniz oyuncuyu buraya getiremiyorsunuz.”

TRANSFERDE AĞIR AĞIR GİDİYORUZ

“Bu ülkenin diğer futbol takımlarının başına da gelen bir durum. O yüzden ağır ağır gidiyoruz. Çünkü oyuncuyla anlaştıktan sonra o oyuncunun bize verim vermemesi, özellikle yabancı oyuncularda daha ağır yükümlülüklerimiz olduğu için kulübe zarar verir. Bunun önüne geçmek için özen göstererek hareket ediyoruz. Transferlerde yönetimle hep istişare halindeyiz. Çok sağ olsunlar. Bu yüzden son derece mutluyum. Saygı duyuluyoruz. Futbolcular tarafından, taraftarlar tarafından, yönetim tarafından seviliyoruz. Ama bizimde onlara karşı bu kısa zamanda bir sevgimiz ve saygımız oluştu.”

YÖNETİMLE BERABER KARAR VERİYORUZ

“Benim onlara karşı saygı ve sevgimi arttıran şey burada bir alan oluşturmaları. O alan içerisinde bu sisteme uyacak oyuncuların alınması konusunda her zaman benimle dersek temasındalar. O anlamda teşekkür ediyorum. Beraber oturuyoruz. Konuşuyoruz. Kulübün şartları. Mali gücü, iş ahlakı, şehre adaptesi ve oynayacağımız oyuna adaptesini konuşup alınacak futbolcuya hep beraber karar veriyoruz. Yaptığımız transferlerin hepside böyle gerçekleşti.” dedi.

BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUZ

Yeni sezon öncesinde peşin konuşmanın bir anlamı olmadığını ve takıma zarar vereceğini de söyleyen Özbalta, “Yapılan transferler yeterli mi? Sorusunu olumsuz yönde yanıtlamak burada bulunan futbolculara haksızlık olur. Burada işe inanıp sonra başarmak insanların göstergesidir. Bu yüzden bu kadro yeterlimi sorusu için çok erken. Ben ne kadar anlatırsam anlatayım. Kim ne kadar paylaşırsa paylaşsın, ya acaba olur mu? Sorusu ile devam edip bir şeylerin çok güzel gittiğini gördükten sonra inanmak bu insanlarda karakter zayıflıklarına neden olabilir. Buradaki futbolcularım inanıyorlar, evet yeni gelecek futbolcular var. Ama bu katılım olmazsa buradaki arkadaşlarım bu işin üstesinden gelecektir.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)