BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

  • Eklenme Tarihi :29.06.2022 | 09:06

ATAKAŞ Hatayspor, genç bir oyuncuyu daha kadrosuna kattı. Kanada Premier Ligine başvuran Nanook Kulübü takımının forveti Hamed Henzo’yu 3 yıllığına kendisini bordo-beyazlı yapan imzayı düzenlenen basın toplantısı ile attı.

BÜYÜK HEDEFLERİMİZ VAR

Atakaş Hatayspor’un süper lige çıkmasının ardından önüne güzel ve büyük hedefler koyduklarını belirten Onursal başkan Savaş, “Bu hedeflere ulaşabilmek için mesafeler kat etmemiz gerekiyordu. Biz artık daha kaliteli ama daha ekonomik bir futbol takımı yapmak ve Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamak  istiyoruz.” dedi.

 

 Basın toplantısına Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Nanook Klüp ve Word17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu katıldı. Toplantıda konuşan Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Hatayspor’un Süper Lige çıktıktan sonra önüne büyük hedefler koyduklarını söyledi.

 

HEDEFLERE ULAŞMAK İÇİN MESAFE KATETMEMİZ GEREKİYORDU

Bu güzel ve büyük hedeflere ulaşmak için de belli mesafeleri almaları gerektiğinin altını çizen Savaş, “Öncelikle kendimizi Süper Lig’de ıspat etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Çok şükür iyi yıl boyunca birinde 6. birinde de 12. olduk. Türkiye’deki ekonomik problemler ve spor dünyasının gelmiş olduğu durum bizi bu hedefler için acele etmeye itti. Biz artık daha kaliteli ama daha ekonomik bir futbol takımı yapmak ve Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğine katkı sağlamak  istedik. Bu nedenle bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik” dedi.

UMUT VEREN FUTBOLCULARI ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ekonomik ama gelecek adına umut vadeden futbolcuları kadrolarınra katmaya devam edeceklerini belirten Savaş, “ Ekonomik ama gelecek adına umut vadeden futbolcuları bünyemize katmaya devam edeceğiz. Yurtiçi ve yurtdışından pahalı futbolcu almaktansa kaliteli , gelecek vadeden ve bize katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Biz takımı daha da güçlendirmek ve Hatay’ın marka değerini yükseltmek istiyoruz” diye konuştu.

Premier lige başvuru yaptık

NanookKlüp ve Word17 Group Yönetim Kurulu Başkanı Adam Evren Garipoğlu,  2021-2022 sezonunda Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş ile küçük bir toplantı yaptıklarını belirterek, “Bu toplantıda bir fikir geliştirdik. Bu fikir Kanada’da bir spor kulübünün kurulması oldu.  Bu kulüp vasıtasıyla Türk gençlerimizi yurt dışında bulunan takımlara transferinin gerçekleştirilmesi ve aynı zamanda da yurt dışında Türkiye’ye gelen yabancı oyuncuların, vasıflıların ve yeteneklilerin  Türkiye’ye getirilerek belirli bir dönem geçtikten sonra yabancı kulüplere satılmasını planlayan bir proje  ile yola çıktık. Lütfü başkanımız da Hatay’ın tüm imkanları ile Hatayspor’un da tanıtımı için seferber olacağını söylemesi ile bu projeyi gerçekleştirdik. Word17  Akademi adıyla Kanada’daki takımımızın ismini Nanookklüp olarak değiştirdik. Ve Önümüzdeki sezon Kanada Premier Liginde mücadele etmek için başvuruda bulunduk” dedi. 

SEÇMELER DEVAM EDİYOR

Hatay’a farklı ülkelerden 22 futbolcuyu getirdiklerini belirten Garipoğlu, “Biz ihtiyacımız olan profesyonel futbolcuları başkanımızın da tavsiyesi ile Hatay’da seçimlerini yapma kararı aldık ve buraya toplamda 22 futbolcu getirdik. Bu futbolcular totelde13 farklı ülkeden geldi. Ve birçoğu daha önce farklı liglerde oynamış ama birçoğu da yeni profesyonelliğe imza atacak sporculardır. Gecesini gündüzüne katan bütün teknik ekip ve  hocalarımız sporcularımızı da izlediler. Bir sporcumuzu Hatayspor’a katmaya karar verdiler. Şu an seçmeler devam ediyor. Belki birkaç sporcu Nanook F.C. üzerinden Hatayspor’a katılacak” diye konuştu.

Garipoğlu ayrıca desteklerinden ötürü Göztepe Kulübü Başkan Vekili ve Türkiye Futbol Federasyonu yönetimine yeni seçilen Talat Papatya’ya teşekkür etti.

ENZO İMZAYI ATTI

Yapılan konuşmaların ardından 19 yaşındaki Fil dişi Sahilli oyuncu Hamed Enzo kendisini 3 yıllığına Atakaş Hatayspor’un futbolcusu yapan imzayı attı. Bordo-Beyazlı formayı sırtına geçirerek objektiflere poz verdi. (Yaser ÇAPAROĞLU)