Büyükekşi, EURO 2024 İçin Yola Çıkan Millilerimizi Uğurladı - Hatay Söz Gazetesi

Büyükekşi, EURO 2024 İçin Yola Çıkan Millilerimizi Uğurladı

  • Eklenme Tarihi :04.06.2024 | 08:14
  • Muhabir :Haber Merkezi

Büyükekşi, EURO 2024 İçin Yola Çıkan Millilerimizi Uğurladı

14 Haziran-14 Temmuz 2024 tarihleri arasında Almanya'da düzenlenecek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesi 4 Haziran'da son Avrupa Şampiyonu İtalya ve 10 Haziran'da da EURO 2024 finalistlerinden Polonya ile birer özel maç yapacak olan A Milli Takımımız, Türkiye'deki hazırlıklarını tamamladı.

Ay-Yıldızlı ekibimiz için Bologna seyahati öncesi bugün TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde uğurlama töreni düzenlendi. A Milli Takımımızı Riva'dan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, FIFA, UEFA İlişkileri ve Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eröğüt ve İcra Kurulu Üyesi, Süper Lig'den Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen ile TFF personeli uğurladı. Başkan Büyükekşi ve TFF Yönetim Kurulu Üyeleri, Teknik Direktör Vincenzo Montella ve futbolculara başarılar diledi. 
İstanbul Havalimanı'nda bando sürprizi
Ay-Yıldızlı kafile, İstanbul Havalimanı Genel Havacılık Terminali kapısının önünde Kadın ve Erkek Milli Takımımızın ana sponsoru İGA PASS'ın bir sürpriziyle karşılaştı. Milliler bando takımının çaldığı marşlarla İtalya'ya uğurlandı. İstanbul Havalimanı'nda yapılan uğurlamada da Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay, 2. Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi ve İdari İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yalçın Orhan, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Futbol Gelişim Direktörlüğü, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Agah Ruşen Çetin, Başkan Vekili, İcra Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim, Gençlik ve Futbol Geliştirme Programları, Tesisler ve Yatırımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Kalyoncu, İcra Kurulu Üyesi, Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, Yönetim Kurulu Üyeleri İdil Karademirlidağ Suher, Murat Şahin, Cengiz Erdem ve Genel Sekreter Taner Senseven yer aldı. 
Mehmet Büyükekşi: "Şampiyonada başarılı olmak istiyoruz"
TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, havaalanındaki uğurlamada yaptığı açıklamada EURO 2024 öncesinde güçlü takımlarla hazırlık maçı yapacaklarını söyledi. Büyükekşi, "İtalya karşılaşmasından sonra 10 Haziran'da Polonya ile karşılaşacağız. İki rakibimiz de Avrupa Şampiyonası'nda mücadele eden güçlü takımlardan. Hocamız, özellikle güçlü takımlarla maç yapmak için program yaptı. O maçlardaki performans, takımın oluşması için ölçü olacak. Şampiyonada güçlü takımlarla oynayıp başarılı olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.
Güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayan Büyükekşi, "Moraller yerinde. İlk olarak şampiyonada gruptan çıkmak istiyoruz. Sonra daha ileri gitmek istiyoruz. Yarın maçtan sonra Ümit Milli Takımı da İtalya'ya gelecek. Oynamayanlar, 30'ar dakikalık iki devrede bir hazırlık maçı oynayacak. Milli takımımız, sonrasında Polonya'ya hareket edecek. 10 Haziran'daki maçtan sonra da milli takım, Almanya'da asıl kamp yapacağı merkeze geçecek. Almanya'da evimizde gibi oynayacağız. Amacımız birlik ve beraberlik içerisinde Türk milletinin yüzünü güldürmek. İnşallah güzel neticelerle bu turnuvayı tamamlarız." diye konuştu.
A Milli Takımımız, İtalya maçının ardından Polonya'nın Poznan şehrine hareket edecek. Ay-Yıldızlılar, 11 Haziran'da Polonya'dan Almanya'ya geçecek ve hazırlıklarını merkez kamp yeri olarak kullanacağı Barsinghausen kasabasındaki tesiste sürdürecek.