Büyükekşi: Hepsiyle Gurur Duyuyoruz - Hatay Söz Gazetesi

Büyükekşi: Hepsiyle Gurur Duyuyoruz

  • Eklenme Tarihi :07.07.2024 | 10:49
  • Muhabir :Haber Merkezi

Büyükekşi:  Hepsiyle Gurur Duyuyoruz

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, A Millî Takımımızın 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Çeyrek Finali'nde karşılaştığı Hollanda'ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda ettiği müsabakanın ardından açıklamalarda bulundu.

"Bizim Çocuklar, sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar elde edecek"
Başkan Büyükekşi, Berlin Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Hocamız turnuvadan önce, 'Adım adım gideceğiz' demişti. Önce gruptan çıktık. Sonra 16 takım arasından çeyrek finale geldik. İlk günden beri şunu söylüyoruz. Avrupa'nın en genç takımlarından bir tanesiyiz. Son 16'ya kalan en genç takımız. Bu takım birbirleriyle oynadıkça çok büyük gelişme gösteriyor. Mutluyuz çünkü bu takım buralara geldi. Gönüllerimizin şampiyonu, hepsiyle gurur duyuyoruz. 'Bizim Çocuklar', bundan sonraki turnuvalarda daha büyük başarılar elde edecek. Belki bundan sonra yarı finale, finale kalacaklar. Biz bu çocuklardan bunları bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
"Teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum"
Millî futbolcularımıza turnuva boyunca ortaya koydukları performanstan dolayı teşekkür eden Başkan Büyükekşi, "Turnuvaya başlarken Avrupa'nın en iyi 5 takımından biriydik. İlk 4 takımdan biri olmak için sahaya çıktık. İlk devrede de bu turnuvanın en güzel maçını oynadık ve 1-0 öne geçtik. Çeyrek finale büyük umutlarla geldik. İkinci devre maalesef şanssız iki gol yedik. Başta teknik heyetimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Gerek stattaki gerek taraftar alanlarındaki taraftarlarımız gerekse de televizyon başındaki 85 milyon vatandaşımız bizi yürekten destekledi." diye konuştu.
"Tüm seyircilerimiz millî takımımızı alkışladı, ben de onları alkışlıyorum"
Ay-Yıldızlılarımızın kendilerine büyük gurur yaşattığını dile getiren Başkan Büyükekşi, "Cumhurbaşkanımızla birlikte soyunma odasına girdik. Onları tebrik ettik. Çok güzel oynadılar, iyi mücadele ettiler. Statta tüm seyircilerimiz millî takımımızı alkışladı. Ben de onları alkışlıyorum. İnşallah önümüzdeki turnuvalarda daha güzel başarılar elde edeceğiz." diyerek sözlerini tamamladı.