CAMİAMIZI MUTLU ETMEK İÇİN KAZANMALIYIZ - Hatay Söz Gazetesi

CAMİAMIZI MUTLU ETMEK İÇİN KAZANMALIYIZ

  • Eklenme Tarihi :20.12.2023 | 11:08
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

MKE Ankaragücü teknik direktörü Emre Belezoğlu, Çaykur Rizespor maçı sonrası Hakem Halil Umut Meler’i yumruklaması sonucu tutuklanarak cezaevine giren eski Başkanı Faruk Koca’yı cezaevinde ziyaret etti.

CAMİAMIZI MUTLU ETMEK İÇİN KAZANMALIYIZ

Faruk Koca ile cezaevinde görüştüğünü dile getiren Belözoğlu, şunları kaydetti:
“Kendisini ziyaret ettim, 15 dakika kadar oturduk sohbet ettik. Başkanımız güçlü bir karakter. Bu camianın ayakta durmasında maddi manevi çok büyük destekleri oldu. 2,5 aydır kendisiyle çalışıyorum. Bence çok önemli ve değerli bir insan. Futbol kurallarının kendi içinde kırmızı çizgileri var. Yaşanmaması, olmaması gereken bir hadiseydi ama her yaşanılanın da sanki tek suçlusu varmış gibi bu ülkede algı oluşturmaya gerek yok. Yıllarca bunun sıkıntısını yaşamış biri olarak samimice söylüyorum. Kendisi de üzüntüsünü paylaştı. Onu, camiamızı mutlu etmek adına elimizden geldiğince sahanın içinde her şeyi yapmaya çalışacağız.”
BU LİGDE HER MAÇ ZOR, MAÇ KAZANMAK ZOR!
Belözoğlu, Atakaş Hatayspor ile oynayacakları maça ilişkin ise “Bu ligde her maç zor, maç kazanmak zor. Her takımın inişli, çıkışlı periyotları olabilir. Hatayspor da lige çok iyi başladı, sonrasında belli bir düşüş yaşadı. Bu da doğaldır. Her maçın kendi içinde barındırdığı zorluklarla karşı karşıya kalacağımızı biliyoruz. İki takım için de zor bir maç olacak. Ama bu süreçte bu camiaya gönül vermiş kim varsa onları mutlu edecek bir skor almaya çalışacağız. Her maçımızı kazanmak için oynayacağız, planımız bu olacak. Ama Ankaragücü’nün kazanan ve kaybetmeyen bir kimliğe bürünmesini daha önemsiyorum. Bunu da son dönemde yakalamış gibi görünen bir takım var. Kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.