ÇOK İYİ BİR TAKIMLA OYNADIK

  • Eklenme Tarihi :09.01.2023 | 12:14
  • Muhabir :

Atakaş Hatayspor Teknik direktörü Volkan Demirel, son 3 maçın değerlendirmesini yaparken çok pozisyona girdiklerini ama değerlendiremediklerini söyledi.

ÇOK İYİ BİR TAKIMLA OYNADIK

POZİSYONA GİRİYORUZ AMA DEĞERLENDİREMİYORUZ

Antalyaspor maçının ardından yaptığı değerlendirmede Bertuğ’un iki tane vurmak istediği ama vuramadığı iki tane pozisyon olduğunu belirten Demirel, “El Kaabi’nin var. Bilemiyorum yani yakaladığımız pozisyonları atmamız gerekiyor. Bugünkü pozisyonlarla beraber yanılmıyorsam son 4 maçta 24-25 tane pozisyonumuz var. Ama atamayınca da 1 puanı kabulleniyorsunuz. ama yapacak bir şey yok. Ben oyuncularımın oynadıkları oyundan verdikleri mücadeleden fiziksel kapasitelerinden memnunum. Eminim ki bu takımın hak ettiği puanları alarak yukarılara çıkacağından eminim.” dedi.

Kaçan pozisyonları da ligde bulundukları konum itibari ile strese bağlayan Demirel, “Buna her şey etken olabilir. ama dediğim gibi yapacak bir şey yok. Ben oyuncularımla, arkadaşlarımla onlarla beraber bu yolda yürümekten mücadele etmekten çok büyük keyif alıyorum. Berberlikler, yenilgiler olacaktır. Bugün yensek farklı olacaktı. Antalya’da bence bulundukları pozisyonun takımı değil. Bireysel oyuncular olarak, hemde oyuncular olarak çok iyi bir takımlar. Nuri’nin futbola bakış açısını çok iyi bildiğim için iyi bir takımla oynadık.”

İNSANLAR MEMNUN OLMAYABİLİR

“Ama baktığınız zaman iyi olan taraf bizdik. Pozisyon olarak rakibimizden daha çok pozisyona girdik. Onlarında kaçırdıkları pozisyon var ama net organizasyon yaparak geldikleri pozisyon yok.  Biz daha organize olan daha çok kenarları kullanmaya çalışan, daha çok ikinci bölgede topu alıp dönüp rakibin kalesine gitmeye çalışan bir takım görüntüsü verdik. Oyun olarak memnunum. ama dediğim gibi ben memnun olabilirim ama skor gelmediği için insanlar memnun olmayabilir. İnşallah önümüzdeki maçlarda skoru elde edeceğiz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)