DELİOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI GÜREŞ DERSİ - Hatay Söz Gazetesi

DELİOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI GÜREŞ DERSİ

  • Eklenme Tarihi :26.05.2024 | 15:00
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

DELİOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE UYGULAMALI GÜREŞ DERSİ

Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi Güreş Takımı 28-29-30-31 Mayıs 2024 tarihinde Kayseri’de yapılacak olan Türkiye Finallerine hazırlanıyor.

Finallerde mutlak başarıyı hedefleyen güreş takımı ömrünü ata sporu olan aba güreşine adayan güreş antrenörü Mehmet Cemil Delioğlu’ndan özel ders aldı. Ömründe nice şampiyonlar yetiştiren Delioğlu’ndan ders alan sporcular, Kayseri’de başarı için hocalarına da söz verdi.

Güreşe ömrünü veren Mehmet Cemil Delioğlu deprem sonrası Samandağ’a yerleşti. Gençlerin yoğun talepleri sonrası Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi’ne gelerek gençlere geleneksel aba güreşinin tarihsel gelişimi aba güreşi tutuş teknikleri ve temel teknikleri konularında eğitim semineri verdi. Hatay’ın güreş duayeni ve uzman güreş antrenörü Mehmet Cemil Delioğlu Ata sporuna sahip çıkarak güreş takımına yaklaşık 3 saatlik hem uygulama hem de teorik olarak güreş semineri verdi.

Hatay'ın emektar ve uzman güreş antrenörü Mehmet Cemil Delioğlu, İmam Hatip Spor Lisesini ve İmam Hatip Spor Lisesi Güreş Takımını Ziyaret ederek yaklaşık 3 saat civarı uygulamalı güreş eğitimi ve semineri verdi. Geleneksel aba güreşi tarihsel gelişimi ve temel teknikleri ile ilgili uygulamalı güreş eğitimi ve semineri veren uzman hocaya gençler yoğun ilgi gösterdi. Antakya TOBB Anadolu İmam Hatip Spor Lisesi Takım Sorumlusu Adem Yılmaz ve Güreş Antrenörü Hasan Malgaç katkılarından dolayı Mehmet Cemil Delioğlu’na Okulun Güreş Takımının Eşofman setini hediye ettiler. Program, çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.