DEMİREL TAKIMINDAN UMUTLU

  • Eklenme Tarihi :10.01.2023 | 14:42
  • Muhabir :

Son 4 karşılaşmada 1 yenilgi 3’te beraberlik alan Atakaş Hatayspor’da Teknik direktör Volkan Demirel takımından umutlu.

DEMİREL TAKIMINDAN UMUTLU

Geride kalan 4 karşılaşmada da oynanan oyundan memnun olduğunu belirten Demirel, “Girdiğiniz pozisyonları gol yapamayınca sonuca razı oluyorsunuz. Futbol bu yüzden seviliyor. Biraz acısını çekeceğiz. Daha sonra da inşallah sefasını çekeriz” dedi.

 

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, üst üste alınan beraberliklere atıfta bulunarak, kaybedilen 6 puanın acısını çektiklerini söyledi. Futbolun bu yüzden güzel olduğunu da aktaran Demirel, “Biraz açısını çekeceğiz, daha sonra da inşallah sefasını çekeriz” dedi.

Giresun, Ümraniye ve Antalya ile berabere kalarak kümede kalma yolunda rakipleri karşısında 6 puan kaybeden Atakaş Hatayspor ligde zor günler yaşarken, Teknik Direktör Volkan Demirel, yaptığı açıklamalarla taraftarların yüreklerine adeta su serpti.

ATAMAYINCA SONUCU KABULLENİYORSUNUZ

Dünya Kupası nedeniyle lige verilen ara sonrası oynadığı 4 karşılaşmada 1 yenilgi 3 beraberlik alarak galibiyeti unutan Atakaş Hatayspor’da Teknik Direktör Volkan Demirel, takımın oyunundan memnun ama spor anlamında memnun olmadığını söyledi.

Berabere kaldıkları 3 karşılaşmada da galibiyeti kaçıran taraf olduklarını belirten Demirel, “Fenerbahçe maçı dahil 4 karşılaşmada girdiğimiz pozisyon sayısı 24, ama atamayınca da sonucu kabullenmek zorunda kalıyorsunuz.” dedi.

SKOR OLARAK MEMNUN OLMAYABİLİRLER

Oynadıkları 4 karşılaşmada da futbolcularının ortaya koydukları oyundan memnun olduklarını belirten Demirel, “Ama izleyenler, ya da Hataylılar skor olarak memnun olmayabilir. Çünkü son 4 haftada alınan Fenerbahçe mağlubiyeti ve 3 tane beraberliğimiz var. Evet, belki pozisyona giriyoruz. Baktığınızda belki 22-23 tane net pozisyonumuz var. Hem de yüzde 100'lük diyebileceğim. Kimisi yüzde 80'dir, yüzde 90'dır ama, yüzde 50'lik payda daha fazla gol şansı olan pozisyonları değerlendiremiyorsunuz.”

ACISINI ÇEKİYORUZ

“Değerlendiremeyince de 1 puana maruz kalıyorsunuz. Ben 2 puanı kaybettiğimiz için üzgünüm. Şu an bu maçın 2 puanı, Ümraniye maçındaki 2 puan ve Giresun maçındaki 2 puan olsa konum olarak da, kafa olarak da çok daha rahat bir yerde oluruz. Ama, futbol bu, bu yüzden güzel. Biraz acısını çekeceğiz. Daha sonra da inşallah sefasını çekeriz" şeklinde konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)