DEMİREL: ZORLUKLARI BAŞARMAK DAHA ANLAMLI - Hatay Söz Gazetesi

DEMİREL: ZORLUKLARI BAŞARMAK DAHA ANLAMLI

  • Eklenme Tarihi :14.06.2024 | 12:40
  • Muhabir :Haber Merkezi

DEMİREL: ZORLUKLARI BAŞARMAK DAHA ANLAMLI

6 Şubat depremlerinin ardından Teknik Direktörlüğünü yaptığı Atakaş Hatayspor'u Süper Lige hazırlayan, eski milli futbolcu, Volkan Demirel, GAİN’in “Hadi Anlat” programına konuk oldu. Demirel, "Benim için normal bir hayat güzel değil. İllaki bir sorun olması lazım!” derken, zorlukları başarmanın kendisi için daha anlamlı olduğunu söyledi.

6 Şubat depremlerine bizzat şahit olan ve Hatay’da depremzedelere yönelik çalışmalarıyla çok konuşulan Demirel, gazeteci Senem Aydın’a depremden sonra sokakta aldığı tepkileri, kariyer hedeflerini, aile hayatını ve daha pek çok bilinmeyenini anlattı.

Her hafta sanat ve spor camiasından ünlü isimlerin ağırlandığı “Hadi Anlat”ın ikinci bölümüne eski milli futbolcu, futbol yorumcusu ve teknik direktör Volkan Demirel konuk oldu. GAİN’de yayınlanan programda Demirel, gazeteci Senem Aydın’ın sorularını büyük bir içtenlikle yanıtladı.

DEPREMDEN SONRA ÖYLE OLDU

Aydın’ın “İnanılmaz bir sevgi var size” sözüne “Depremden sonra öyle oldu” yanıtını veren Demirel, “Keşke bunlar yaşanmasaydı da ben eski Volkan olarak bilinseydim. Sadece belli bir kesim tarafından seviliyordum çünkü Fenerbahçeliliğini çok ön plana çıkaran bir insandım. Depremden sonra beni yolda gören herkes sarılıyor; öyle bir saygı gösteriyorlar ki... Ama ben bunun (yardım çalışmalarını kastediyor) için bir şey yapmadım. İnsani duygulara sahip herkesin yapabileceği bir şey yaptım” diye ekledi.

BİZ BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN BİR PUZZLE GİBİYİZ

“Hiçbir zaman ölüm korkusu yaşamadım. Bence en büyük korku sevdiklerinizi kaybetmek” diyen Demirel, ailesi hakkında da şunları söyledi: “Benim için normal bir hayat güzel değil. İllaki bir sorun olması lazım. İllaki benim o zorlukları başarmam lazım. O zaman hayat bana daha anlamlı geliyor... Hayatımı Zeynep’ten öncesi ve sonrası diye ikiye ayırıyorum. Zeynep beni olgunlaştırdı, biraz fevri bir tiptim. Biz birbirini tamamlayan bir puzzle gibiyiz" ifadesini kullandı.

Programın ilerleyen dakikalarında yemek yapmayı çok sevdiğini, bunun da çok bilinmediğine işaret ederek, Fenerbehça ile ilgili sorulara da yanıt veren Volkan Demirel, “Aziz Yıldırım; baba dersiniz ya, benim için öyle... Aziz Başkan nasıl babamsa Ali Koç da abimdir” dedi.

Futbol kariyeri ile ilgili yurtdışı hedeflerinin olduğunu da belirten Volkan Demirel, "Avrupa Şampiyonası’nda (Jan) Koller’i keşke itmeseydim” görüşünü de paylaştı.