DEMİREL’İN TEK RAKİBİ JESUS

  • Eklenme Tarihi :02.12.2022 | 09:58

Teknik Direktörü Volkan Demirel’in yönetiminde çıktığı 7 maçta 13 puanı hanesine yazdıran Hatayspor, bu periyotta ligde en fazla puan toplayan 2. takım oldu. Zirvede Jorge Jesus’un Fenerbahçe ’si bulunuyor.

DEMİREL’İN TEK RAKİBİ JESUS

Atakaş hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel’in tek rakibi Feherbahçe’nin dünyaca ünlü teknik direktörü Jorge Jesus oldu. Volkan Demirel 1 puanla devraldığı Atakaş Hatayspor, 7 haftada 13 puan toplayarak, 7 haftada en çok puan toplayan 2. takım oldu.

Bordo-Beyazlılar dünya kupasına verilen ara öncesinde oynadığı 7 karşılaşmada 13 puan toplayarak ligde iyi bir çıkış yakaladı. Bunda Teknik direktör Volkan Demirel’in katkısı büyük oldu. Göreve geldiği ilk günden itibaren takıma ayrı bir hava katan Demirel, 7 karşılaşmada farkını gösterdi.

JESUS’TAN SONRA DEMİREL

1 puanda aldığı Hatayspor'u uçuşa geçiren Volkan Demirel müthiş bir istatistiğe imza attı. Bir konuda genç hocanın ekibi, Fenerbahçe'nin ardından ikinci sırada yer aldı.

İlk 6 haftada sadece 1 puan toplayabilen Hatayspor, Volkan Demirel teknik direktörlük görevine geldikten sonra inanılmaz bir çıkış yakaladı. Genç hoca yönetiminde çıktığı 7 maçta 13 puanı hanesine yazdıran Hatayspor, bu periyotta ligde en fazla puan toplayan 2. takım oldu.Zirvede Jorge Jesus’un Fenerbahçe ’si bulunurken, Sarı-Lacivertliler 16 puan kazandı. 2. sıradaki Hatayspor’u, 11 puanlı Galatasaray ve Kayserispor takip ediyor.

HEDEF İLK 10’A GİRMEK

Atakaş Hatayspor’u 14 hafta sonunda küme düşme potasından çıkartan Volkan Demirel’in ilk hedefi; Dünya Kupası arası sonrasında ilk 10 arasına girmek. Atakaş Hatayspor, ara sonrası sırasıyla Giresunspor, Fenerbahçe (d), Ümraniye (d), Antalya ve Galatasaray’la (d) karşılaşacak. Zorlu bir fikstüre girecek olan Bordo-Beyazlılar dünya kupası nedeniyle lige verilen aranın ardından 5 hafta içerisinde hem Galatasaray hemde Feherbahçe ile deplasmanda karşı karşıya gelecek. Bordo-Beyazlılar oynayacakları bu 5 karşılaşma sonrasında ligin ilk yarısını tamamlayacak.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Öte yandan dünya kupası nedeni ile lige verilen arayı en işi şekilde değerlendirmek için hazırlık çalışmalarına devam ediyor. 12 günlük izinin ardından 25 Kasımnda top başı yapan Bordo-Beyazlılar 6 gündür kendi tesislerinde hazırlık çalışmalarını sürdürüyor. 5 aralıkta Antalya’da kamp çalışmalarına başlayacak olan Atakaş Hatayspor, 10 günlük Antalya kapında hazırlık maçları da oynayacak.