DOLAR DÜŞER, HATAYSPOR DÜŞMEZ

  • Eklenme Tarihi :03.08.2022 | 10:07

Lütfü Savaş, “Hatayspor bu sezon küme düşer” yorumlarına karşın, “Türkiye’de enflasyon düşer, Dolar, Euro, altın düşebilir ancak Hatayspor kuma düşmez” yanıtını verdi. Savaş ayrıca Premier Ligden iyi bir golcü ile görüştüklerini söyledi.

DOLAR DÜŞER, HATAYSPOR DÜŞMEZ

Atakaş Hatayspor’un onursal Başkanı Lütfü Savaş, “Hatayspor bu sezon küme düşer” yorumlarına karşın, “Türkiye’de enflasyon düşer, Dolar, Euro, altın düşebilir ancak Hatayspor kuma düşmez” yanıtını verdi. Savaş ayrıca Premier Ligden iyi bir golcü ile görüştüklerini söyledi.

ATAKAŞ Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Word17 Grup ile imzalanan sponsorluk sözleşmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yeni sezonda hedeflerinin ilk 10 olduğunu belirten Başkan Savaş, “Yaptığımız transferlerle takımdan ayrılan futbolcularımızın yerini doldurmaya çalıştık. İyi futbolcular aldığımız kanaatindeyim. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Transferlerimizin bir kısmıyla sözleşme imzaladık. Yerli ve yabancı transferlerimiz ile ilgili çalışmalarımız sürüyor.” dedi.

HATAYSPOR DÜŞMEZ

Yapılan transferlere bakılarak özellikle sosyal medyada Hatayspor’un küme düşeceği yolunda yapılan yorumlara da tepki gösteren Savaş, “Süper lige çıktığımız ilk sezonda da, geçtiğimiz sezonda da bu yorumlar yapıldı. Ama ne oldu. İki sezonda da hedeflerimizi tutturduk. Peşin konuşmanın, önyargılı yorum yapmanın bir anlamı yok. Türkiye’de enflasyon düşer, dolar, Euro ve altın düşer ama Hatayspor küme düşmez. Biz teknik kadromuza ve futbolcularımıza güveniyoruz. Taraftarlarımızda bizlere, teknik kadro ve futbolcularımıza güvensin.”

İYİ BİR FORVET ALACAĞIZ

Daha transfer döneminin kapanmasına 1 aylık süre var. Arkadaşlarım yurt içinde ve yurt dışında çalışmalarını sürdürüyorlar. İyi bir forvet arayışımız oldu. Aradığımız forveti İngiltere Premier Ligde bulduk. Görüşmelerimiz devam ediyor. Eğer futbolcuyu Hatay’a gelmeye ikna edebilirsek, önümüzdeki sezon taraftarlarımız iyi bir forvet izleminin zevkini yaşayacak. Çok iyi bir futbolcu. Şimdilik isim vermek istemiyorum. Çalışmalarımız sürüyor.” dedi. (Yaser ÇAPAROĞLU)