DOPİNGLE MÜCADELEDE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ - Hatay Söz Gazetesi

DOPİNGLE MÜCADELEDE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

  • Eklenme Tarihi :17.12.2023 | 12:28
  • Muhabir :Haber Merkezi

DOPİNGLE MÜCADELEDE BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ

Türkiye Halter Federasyonu Antrenör gelişim vize ve doping semineri Antalya’da sona erdi.. Seminerde Türkiye Dopingle Mücadele Kurumu Genel Direktör Yardımcısı Mehmet Yoğurtcuoğlu Dopingle Mücadelede yapılması gerekenlerle ilgili sunumunu gerçekleştirdi. Dopingle mücadele konusuna Halter Federasyonu’nun çok önem verdiğine değinen Mehmet Yoğurtcuoğlu, “Doping konusu çok hassas bir konu ve biz federasyonlarımız ile işbirliği içindeyiz. Temiz bir spor için birlikte hareket etmek zorundayız. Halter branşımız yasaklı madde konusunda ciddi sıkıntılar yaşamakta. Çok dikkatli olmalı ve branşınıza sahip çıkmalısınız. Bu konuda gerek sporcular gerekse antrenör arkadaşlar bizimle işbirliği yapmalı. Dopingle mücadeleyi geliştiremezsek sporumuzu geliştiremeyiz” diye konuştu.

 

Seminerin ikinci panelinde ise Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Cahit Oğuzkan ve Nuri Baydar Oyun kuralları, IWF Teknik ve Müsabaka talimatları, Hatalı kaldırışlarda hakem ve antrenörlerin bakış açısı konularını katılımcılarla paylaştı.

Öğleden sonraki bölümde ise Teknik Direktör Burak Ertuğrul Eroğlu Sporcu Eğitim Merkezi (SEM) Çalışma esasları ile ilgili sunumunun ardından antrenörlerimizin sorularını yanıtladı.

Öğleden sonraki oturumda ise Doc.Dr. Kenan Erdağı fonksyonel anatomi ve ağırlık antrenmanları, Öğretim Üyesi Doc.Dr. Bülent Işık Halter sporunda acil spor yaralanmalarına güncel ilk yardım yaklaşımları konularını katılımcılarla paylaştı.