EN BÜYÜK ENGEL KULÜPLER

  • Eklenme Tarihi :20.01.2023 | 09:47
  • Muhabir :

SÜPER Ligin ilk yarısını küme düşme hattında tamlayan Atakaş Hatayspor’da, Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Vekili Mustafa Özat, transferde önlerindeki en büyük engelin kulüpler olduğunu söyledi.

EN BÜYÜK ENGEL KULÜPLER

Bordo-Beyazlılar içine düştükleri kötü durumdan kurtulmak için yaptıkları transfer çalışmalarında transfer etmek istedikleri futbolcuların kulüplerinin durmadan fiyat attırmaları yüzünden transferleri bitiremiyor. Transferde önlerindeki en büyük engel olan kulüpleri aşmaya çalışan yönetim, yakın zamanda en az 2 transferi duyurmayı planlıyor.

 Transfer konusunda 2 futbolcu nun transferi ile ilgili büyük bir aşama kaydettiklerini söyleyen Özat, “Futbolcularla her konuda anlaştık. Ancak kulüpleri durmadan fiyat arttırıyor. Bu yüzden transferler şu ana kadar gerçekleşmedi. Alacağımız futbolcular orta saha ve kanat oynayabilen futbolcular alırsak, takıma çok büyük katkı sağlayacaklar” dedi.

TRABZON MAÇINA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Transfer konusunda taraftarların sabırlı olmaları gerektiğini belirten Özat, “Bu konuda var gücümüzle çalışıyoruz. Daha önce Teknik direktörümüz Volkan Demirel’de bu konuda açıklama yapmıştı. Hocamızın bahsettiği iki futbolcu ile transferde büyük aşama kaydettik,. Ancak kulüpleri durmadan fiyat arttırıyor. Onlarla anlaşmaya çalışıyoruz. Çok küçük detaylar kaldı. Eğer bir aksilik olmaz ise bu iki futbolcuyu en Trabzonspor maçına yetiştirmeye çalışacağız.”

HEDEFİMİZDEN SAPMADIK

Ligin ilk yarısını küme düşme potasında tamamlamalarına rağmen hedeflerinden sapmadıklarını ve ligi ilk 10 içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini bir kez daha söyleyen Özat, “Ligdeki puan sıralamasına baktığınızda takımlar arasında puan farkı yok. Ümraniye ve Antalya maçlarında galip gelseydik. Hanemize yazdıracağımız artı 4 puanla şu anda ligin 11. Sırasında ligin ilk yarısını bitirmiş olacaktık. İki maç üst üste kazandığımızda üst sıralara tırmanacağız. Dediğim gibi kaybettiğimiz bir şey yok. Biz hedefimizden sapmadık.”

ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ

“Transferler konusunda teknik kadromuz ve Onursal başkanımız sayın Lütfü Savaş ile hep istişare halindeyiz. Hocamızın istediği futbolcuları kadromuza kazandırmaya çalışıyoruz. Bu konuda elimizden

gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Bugün Süper ligde en az borcu olan kulüplerden biriyiz. Bir çok Anadolu kulübü para sıkıntısı çekiyor. Bizimde böyle bir sıkıntının içerisinde olmamız normal. Herşeye rağmen içinde bulunduğumuz durumdan çıkmak için çok çalışıyoruz. Taraftarlarımız lütfen transfer konusunda sabırlı olsun.” dedi.

3 FUTBOLCU İLE YOLLARIMIZI AYIRACAĞIZ

Ara transfer döneminde Teknik Direktör Volkan Demirel’in raporu doğrultusunda 3 futbolcu ile yollarını ayıracaklarını belirten Özat, “Şu anda isim vermemiz doğru değil. Ancak en az 3 futbolcumuzla yollarımızı ayırmaya çalışıyoruz. Onların yerine yapacağımız transferler ile daha güçlü bir kadroya sahip olacağımızı düşünüyoruz. Kısacası gelecek ve gidecek olan futbolcularla görüşmelere devam ediyoruz. En kısa zamanda bu konularda netice alacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)