ERCE KARDEŞLER TAMAM GİBİ

  • Eklenme Tarihi :08.07.2022 | 09:16

Kaleci arayışlarını sürdüren Bordo-Beyazlılar Trabzonspor’un yedek kalecisi erce Kardeşler’i kadrosuna katmak üzere.

ERCE KARDEŞLER TAMAM GİBİ

Transferin büyük ölçüde bittiği gelen bilgiler arasında yer alırken, Medipol Başakşehir’den transfer edilmek istenen stoper Carlos Ponck’un transferinde de artık sona gelindiği öğrenildi.  Atakaş Hatayspor, Trabzon’dan kaleci erce Kardeşler transferini bitirmek üzere. Medipol Başakşehir’de kadroya alınmayan stoper Carlos Ponck’la görüşmelere devam ediyor.

 

Bordo-Beyazlılar bir yandan Erzurum’da yeni sezonun ilk etap hazırlık çalışmalarını yaparken, bir yandan da transfer edeceği isimlerle kadrosunu güçlendirmek için transfer çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Kaleci Münir’in takımdan ayrılmasının ardından kaleci arayışlarını son bir aydır sürdüren Atakaş Hatayspor, Trabzonspor’dan Erce Kardeşler transferini bitirmek üzere, Oyuncu ve menejeriyle yapılan görüşmelerde büyük bir yol kat eden Transfer komitesinin bu transferde son noktayı koymak üzere olduğu öğrenildi.

 

PONCK TRANSFERİNDE GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Öte yandan Isac Sackey ve Fatih Kurucuk ile yollarını ayıran Atakaş Hatayspor, yaptığı iki stoper transferinin ardından bir stoperin daha peşine düştü. Teknik direktör Serkan Özbalta’nın da istediği Carlos Ponck, geçtiğimiz sezon Medipol Başakşehir’in formasını giydi. 27 yaşındaki Yeşil Burun Adaları uyruklu Ponck transferini bitirmek isteyen transfer komitesi futbolcuyla görüşmelere devam ediyor. Gerek sosyal medya’da gerekse yaygın basında transferi bitti gözüyle bakılan Ponck transferinde küçük detayların kaldığı gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

İYİ BİR KADRO KURACAĞIZ

Öte yandan transfer çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirten Atakaş Hatayspor’un Futbol Şube sorumlusu Ender Yardımcı, iyi bir kadro ile lig2e başlayacaklarını söyledi.

Zor bir transfer süreci yaşadıklarını belirten Yardımcı, “Herkes bunu bahane olarak öne sürdüğümüzü sanıyor. Ancak ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar, Türk futbolunu da etkiledi. Süper ligde 4 büyükler dahil, tüm kulüpler ekonomik anlamda ayaklarını yorganlarına göre uzatmaya çalışıyorlar. Bizde kulübümüzü borçlandırmamak adına bütçemize göre hareket ediyoruz.” dedi.

TRANSFER KOLAY DEĞİL

Transferlerin uzamasının tek nedeninin maddi olmadığının da altını çizen Yardımcı, “Takımdan ayrılan Münir’i ikna etmek için tam bir buçuk ay uğraşmıştık. İspanya’da yada başka bir Avrupa ülkesinde yaşayan bir futbolcuyu Hatay’a getirmek kolay değil. Bu şehrimizi küçümsediğim anlamına gelmiyor. Ama gerçek bu. Bunun gibi konularla da uğraşıyoruz. Hiçbir Anadolu kulübü için transfer kolay değil. Bu zorluklar yüzünden de görüşmeler uzayabiliyor. Bunu yabancı kaleci konusunda da yaşadık. Ne yazıkki. Ama taraftarlarımız merak etmesin, Hatay’a yakışır bir kadro ile yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)