ERHAN AKSAY TURNUVASI BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 10:05
  • Muhabir :

HATAY’ın anavatana katılışının yıl dönümü nedeniyle Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yol 36’tııncısı düzenlenen Erhan Aksay Futol Turnuvası törenle başladı.

ERHAN AKSAY TURNUVASI BAŞLADI

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin Esentepe futbol sahasında düzenlenen törene Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, Hatayspor’da forma giyen eski futbolcular ve eski hakemler katıldı. Törende konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, pandemi nedeni ile 2 yıl ara vermek zorunda kaldıkları turnuvayı yeniden düzenledikleri için çok mutlu olduğunu söyledi.

 

HATAY’I SPOR KENTİ YAPACAĞIZ

Hatay’ı spor şehri yapmak için yola çıktıklarını ve bu yolda bir çok hizmete imza attıklarını belirten Savaş, “Atakaş Hatayspor bu işin lokomotifi. iki sezondur süper lige ayrı bir renk kattık. Katmaya da devam edeceğiz. Belediyemizin kulübü bünyesinde binlerce sporcu kardeşimiz var. Bir çok dalda başarıyı yakaladık ve yakalamaya devam edeceğiz. Çeşitli dallarda süper liglerde mücadele eden takımlarımız var. Hoşgörü kentinde sporun birleştirici gücün kullanarak daha fazla yol almak istiyoruz.” dedi.

 

BU SENE 36’NCISI DÜZENLENİYOR

Antakya Belediye Başkanlığı görevini yaparken geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Erhan Aksay’ın adını taşıyan Turnuvanın bu sene 36’tıncısın düzenlediklerini belirten Savaş, “Daha önceleri sadece Antakya’da gerçekleşen turnuvayı İskenderun’a da taşıdık. İskenderun bölgesinde ve Antakya bölgesinde kurum ve kuruluşların katıldığı turnuvaya artık derneklerimizde katılıyor. Ben bu yılki turnuvanın centilmenlik içerisinde geçmesini ve katılan tüm takımlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

ŞÖHRETLER FORMA GİYDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Merhum Erhan aksay’ın eşi Meziyet Aksay’a bir buket çiçek ve bir forma hediye etti. Karşılaşmayı yönetecek olan eski hakemlerden Sabahattin Özen, Ayhan Yoğurtçu’ya da birer buket çiçek veren Başkan Savaş daha sonra şöhretlerin forma giydiği karşılaşmada yer aldı. Merhum Erhan Aksay’ın eşi Meziyet Aksay’ın yaptığı başlama vuruşu ile başlayan şöhretler karması maçında dostluk kazandı. (Haber Merkezi)