FAİR-PLAY DERSİ

  • Eklenme Tarihi :09.05.2022 | 09:40
  • Muhabir :

Bordo-Beyazlılar geçtiğimiz hafta sonu oynadıkları karşılaşma öncesi tüm futbol dünyasına fair-play dersi verdi.

FAİR-PLAY DERSİ

2021-2022 sezonunun şampiyonunu Trabzonspor’u alkışlayan Teknik Direktör Erdoğan ve talebeleri futbolun dostluk olduğunu herkese gösterdi.

ATAKAŞ Hatayspor bu kez aldığı başarılı sonuçlarla değil, yaptığı davranışla Türkiye gündemine oturdu. Geçtiğimiz hata sonu oynadığı karşılaşma öncesinde 2021-2022 futbol sezonunun şampiyonu Trabzonspor’u sahaya çıkarken alkışlayan Atakaş Hatayspor’un Teknik direktörü Ömer Erdoğan ve talebeleri göstermiş oldukları Fair-Play örneği ile gündeme oturdu. Gerek Trabzonspor’un yöneticilerinin gerekse teknik direktör ve futbolcularının takdirini kazanan Bordo-Beyazlılar, spor programlarında da en çok konuşulan takım olmayı bir kez daha başardı.

 

SAHAYA ÇIKAN RAKİPLERİNİ ALKIŞLADILAR

Türkiye’de futbol denince akla gelen kaos ortamını Atakaş Hatayspor bozdu. Antalyaspor maçı sonrası şampiyonluğunu ilan eden Trabzonspor, Hatay’da şampiyonlara layık bir şekilde karşılandı. Futbol tarihine geçen ağırlamada Bordo-Beyazlı futbolcular ve Teknik Direktör Ömer Erdoğan, Hatay stadyumunda sahaya çıkan rakiplerini alkışladı. Teknik kadro ve futbolculara taraftarların büyük çoğunluğu uyarak Trabzonspor’u alkışlarken, Atakaş Hatayspor fair-Play örneği göstererek futbolun dostluk olduğunu tüm Türkiye ve Dünyaya gösterdi.

AVCI TEŞEKKÜR ETTİ

Hatay stadında Diouf’un attığı son saniye golüyle 1-1 biten karşılaşma sonrası .basın toplantısında konuşan Trabzonspor’un Teknik direktörü Abdullah Avcı, Atakaş Hatayspor’a göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Atakaş Hatayspor’un iki sezondur süper lige oynadığı futbolla ayrı bir renk kattığını ve katmaya da devam edeceğini belirten Avcı, “Hatayspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı da teşekkür ediyorum.” dedi.

 

ÇOK GURURLANDIK

Karşılaşma sonrası mikrofonlara konuşan Abdulkadir Ömer, “Atakaş Hatayspor’un bizi sahaya çıkarken alkışlaması bizlere tarifi imkansız bir duygu yaşattı. Çok gururlandık. Hatay’a geldiğimiz andan itibaren bizleri çok iyi ağırlayan ve şampiyonluğumuzu kutlayan Bordo-Beyazlı camiaya ve meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Trabzonspor’un takım kaptanı kaleci Uğurcan Çakır’da Hatay’ın çok büyük bir FAir-Play örneği gösterdiğini belirterek, “Burada çok iyi karşılandık. Sahaya çıkarken alkışlanmamız bizlere ayrı bir gurur yaşattı. Bu tarif edilemez bir duygu. Bordo-Beyazlı camiaya bizlere yaşattıkları bu duygu için teşekkür ediyoruz.” dedi.

SPOR PROGRAMLARINDA DA KONUŞULDU

Bordo-Beyazlıların maç öncesinde rakiplerini alkışlaması spor programlarının da 1 numaraları gündem maddesi oldu. Atakaş Hatayspor’dan övgü ile bahseden spor yorumcuları, Atakaş Hatayspor’dan ve taraftarlarından övgü ile bahsederek, Bordo-Beyazlıların yaptığı hareketle futbolun dostluk ve kardeşlik olduğunu tüm Türkiye’ye ve dünyaya gösterdiklerini söylediler. (Yaser ÇAPAROĞLU)