FİLEDE HATAY ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

  • Eklenme Tarihi :23.12.2022 | 11:38
  • Muhabir :

Hatay’da liseler arası Voleybol il birinciliği müsabakaları oynanan final karşılaşmaları ile son buldu.

FİLEDE HATAY ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

 Oynanan final karşılaşmalarında genç kızlarda İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni mağlup eden Özel Hatay Birgen Koleji Anadolu Lisesi Hatay şampiyonu oldu. Erkeklerde ise finalde Erzin Bahri Çelen Anadolu Lisesi’ni mağlup eden Arsuz Ayla Naci Uyar Anadolu Lisesi Hatay Şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Hatay Okul Sporları yarışmaları kapsamında Okul Sporları Genç A Erkek ve Kız Voleybol İl Birinciliği müsabakaları oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı. Antakya ve İskenderun’da oynanan final karşılaşmalarında Özel Hatay Birfen Koleji Anadolu Lisesi Hatay Şampiyonu olurken, İskenderun Cumhuriyet Anadolu Lisesi ikinci, İskenderun Fatih Anadolu Lisesi üçüncü ve Tekebaşı Eczacı Maruf Cilli Anadolu Lisesi de dördüncü oldu.

ERKEKLERDE ARSUZ AYLA NACİ UYAR ANADOLU LİSESİ ŞAMPİYON

Oynanan final karşılaşmaları sonucunda ise Genç Erkeklerde Arsuz Ayla Naci Uyar Anadolu Lisesi Hatay şampiyonu olurken, Erzin Bahri Çelen Anadolu Lisesi ikinci, 15 Temmuz Şehitler Spor Lisesi üçüncü ve Özel Antakya Teknokent Koleji Mesleki Teknik Anadolu Lisesi dördüncü oldu. Oynanan final maçları sonrası gerçekleştirilen ödül töreninde dereceye giren okullar kupa ve madalyalarını aldı.  Yapılan müsabakalarda dereceye giren okullar ilimizi grup müsabakalarında temsil edecek. (Yaser ÇAPAROĞLU)