FUTBOL ADINA KONUŞACAK BİR ŞEY YOK

  • Eklenme Tarihi :14.11.2022 | 12:11
  • Muhabir :

Taksim’de meydana gelen terör saldırısının ardından futbol konuşmanın bir anlamının olmadığını belirten Atakaş Hatayspor’un Teknik direktörü Volkan Demirel, Bu tarz şeylerin ülkemizde yaşanmasını istemiyoruz.

FUTBOL ADINA KONUŞACAK BİR ŞEY YOK

Bu tarz konular olunca futbol adına konuşacak fazla bir şey olmuyor" dedi.

 

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, kazandıkları İstanbulspor maçının ardından maç ile ilgili herhangi bir değerlendirme yapmadı. Taksim’de gerçekleştirilen ve 6 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan bombalı saldırının ardından, futbol konuşmanın bir anlamı olmadığını belirten Demirel, “İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlama olayı nedeniyle mücadele ile ilgili konuşmayacağım. Bu tarz şeylerin ülkemizde yaşanmasını istemiyoruz. Ölen vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığı, yaralıların sağlıklarına kavuşmasını diliyorum. Bu tarz konular olunca Futbol adına konuşacak fazla bir şey olmuyor. Kazandık, 1-0. Onların da durumu belli, bizim de durumumuz belli. Maçla ilgili fazla söylenecek bir şey yok. Vatandaşlarımıza ve ülkemize başsağlığı diliyorum" dedi.

TEKKE: KAYBETTİĞİMİZ İÇİN ÜZGÜNÜZ

İstanbulspor Teknik Direktörü Fatih Tekke, Hatayspor ile çok önemli ve kesinlikle kazanmaları gereken bir  karşılaşmayı kaybettikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Hatayspor’un attığı gole kadar istedikleri oyunu oynayamadıklarını belirten Tekki, “Maçın ilk 20-25 dakikasına kadar istediğimiz oyunu sahaya yansıtamadık. Hatayspor bu arayı iyi oynadı. Biraz daha buna hazır olmamızdı.”

KUPANIN YORGUNLUĞU OLABİLİR

“Kupa maçındaki yorgunluk hissi olabilir. Sonraki 3’te 2’lik bölüm istediğimiz gibi geçti. Gol bulmamız gerekiyordu baskı kurmuşken. Maalesef gole çeviremedik, üzgünüz. Ben oyuncularımın özellikle 3’te 2’lik bölümdeki isteğinden dolayı ümidimi kaybetmiyorum ama çok önemi bir maçtı. Kesinlikle galip gelmek istiyorduk. Bunları telefi edeceğimiz maçlar olur umarım. 4. maç, nerede hata yapsak bize gol olarak dönüyor” şeklinde konuştu.

HAKEMLER DAHA DİKKATLİ OLMALI

Hakem kararlarının sorulması üzerine Tekke, “Hakemler karar veriyor ama bazen çizgi hakemleri gözümüzün önünde oluyor, bize kolay kart çıkıyor. Biz gelişmesini sürdürmeyi isteyen, oynamaya ihtiyacı olan, süreye ihtiyacı olan organizasyonu öğrenecek olan yeni bir hoca ve anlayışı. Çocuklara söylediğim şey; geleceğinizde size katkı sanmak istiyorum. Çocukların geleceği bizim için çok önemli” cümlelerine yer verdi.