FUTBOL ETİĞİ İÇERİSİNDEKİ ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ - Hatay Söz Gazetesi

FUTBOL ETİĞİ İÇERİSİNDEKİ ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ

  • Eklenme Tarihi :16.12.2023 | 12:17
  • Muhabir :Haber Merkezi

Reyhanlıspor Kulüp Başkanı Hüseyin Şahbaz, kısıtlı imkanlar altında oluşturdukları kadroya rağmen, ligde 5. sırada olduklarını belirterek, “Eleştiriye açığız ama futbol etiği içerisinde ” dedi.

FUTBOL ETİĞİ İÇERİSİNDEKİ ELEŞTİRİLERE AÇIĞIZ

Kulüp Başkanı Hüseyin şahbaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, eleştirilere cevap vererek, “2023- 2024 futbol sezonunda almış olduğumuzu Reyhanlı spor 4 ay üç kongre sahip çıkamamış ,hiç bir kimsenin eline taşın altına koymadığı bir ortamda saygı duyduğum insanların isteğini kırmayarak bu zor görevi kabul ettim. Bir tek futbolcusu olmayan dağılmış bir takımı Ali Tunç Bayır hocam ile toparlayıp bizden istenen orta sıralarda bir takım isteği ve verilen bütçeyle çok titiz bir çalışmayla herkesin takdirini kazanan iki hafta öncesine kadar ilçeye şampiyonluk havası yaşatan bir takım oluşturduk.” dedi.

9 MAÇ OYNADIK 2 MAÇ KAYBETTİK

Rakip takımların nezdinde hem centilmenlik hem futbol kalitesi olarak takdir edilen bir taım olduklarını belirten Şahbaz, “9 maç oynadık şansız bir şekilde sadece iki maç kaybettik. Bariz hakem hatalarına rağmen 17 puanla 14 takımlı ligde şimdilik 5 durumdayız . Elbette hedefimiz daha yüksek. Taraftar temsilcileri ile diyaloga geçip tribünleri tekrar dolu hale getirmek için üstümüze düşen ne varsa hepsini yerine getireceğiz. Hal böyleyken birilerinin çıkıp takımı eleştirmesi , bu takıma çok şey katan Ali Bayır hocamı eleştirmesi çok hakkaniyetli bir şey olmasa gerek. Hep söyledim eleştiriye açığız ama futbol etiği içerisinde.”

KİM NE VERDİYSE FAZLASINI BİZDEN İSTESİN

“Son olarak şunu paylaşmak istiyorum futbolcularımın performansı ve kalitesinin yanındayım, Ali Tunç Bayır ve diğer hocalarımın futbol bilgi ve çalışma metodunun sonuna kadar yanındayım ve arkasındayım. Kim bize ne verdiyse onun karşılığını gelsin fazlasını bizden istesin. Her şeye rağmen bundan sonra ve sezon sonuna kadar zevkle izlenen bir Reyhanlı Spor izleteceğimizin sözü kulüp başkanı olarak verdiğimi belirtmek isterim.” diye konuştu.