GALATASARAY’A TRANSFER OLDU

  • Eklenme Tarihi :24.03.2022 | 10:46
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ilçesinin basketboldaki başarılı ekiplerinden Güney Akademi Juvenis’in Milli Oyuncusu Efe Karadayı Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin başarılı ekiplerinden Galatasaray Nef’e transfer oldu.

GALATASARAY’A TRANSFER OLDU

Bu yıl U15 Milli Takımına seçilerek Makedonya, Romanya, Bulgaristan ve Kosova’daki FIBA Gelişim Turnuvalarına katılmaya hak kazanan Efe Karadayı, aldığı transfer teklifleri sonucunda bu yıl yaptığı altyapı hamlesiyle dikkatleri üzerine çeken Galatasaray Nef’te karar kılarak, basketbol hayatında yeni bir sayfa açtı.

ALT YAPIYA TRANSFER OLDU

Pandemi sonrasında 10 ay içerisinde 4. transferine imza atarak Hatay Basketbolunda benzeri olmayan bir başarı örneği sergileyen Güney Akademi Juvenis Kulübü’nün Başkanı Nebil Özdemir “2007 doğumlu Milli Oyuncumuz Efe Karadayı, 2019 yılında adım attığı Basketbol Okulumuzda geldiği günden bu yana gösterdiği başarılı performans ile dikkatleri çekti. Türkiye Basketbol Süper Ligi'nin güçlü ekiplerinden Galatasaray NEF altyapısına transfer oldu” dedi.

U16 LİGİNDE MÜCADELE EDECEK

Basketbol okulundan yetişen oyuncunun, 2022-2023 sezonundan itibaren İstanbul U16 Ligi'nde Galatasaray NEF formasıyla mücadele edeceğinin altını çizen Başkan Özdemir ”Geçtiğimiz sezon eski Milli Takımlar Altyapı Sorumlusu Fikret Doğan öncülüğünde başlattıkları altyapı hamlesiyle ülkemizdeki genç yeteneklerin yıldızını parlatmayı amaçlayan Galatasaray NEF teknik ekibine gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca, Efe'nin gelişiminde bugüne kadar ciddi emekler sarfeden ve kulübümüzün 10 ayda 4. transferini yapmasına vesile olan tüm Antrenörlerimize ve idari ekibimize, salonlarını kulübümüze açan İskenderun Bahçeşehir Koleji Kurucuları ve Okul Yönetimine, bugüne kadarki tüm desteklerinden dolayı sponsorumuz Juvenis Telekom A.Ş. ve Onursal Başkanımız Sn. Bora Küçük'e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÇOK KARAKTERLİ VE ÇALIŞKAN

Başarılı oyuncuları Efe’nin, karakteri, çalışkanlığı, duruşuyla her zaman gurur kaynağı olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Özdemir şunları kaydetti: “Kendisine bugüne kadar kulübümüze yaşattıkları için teşekkür ediyor, yeni kariyerinde başarılar diliyoruz. Hatay ve İskenderun Basketbolunun adını tüm Türkiye’de duyurmaya kararlıyız, bununla yetinmeyip çalışmalarımıza aynı tempoda devam edeceğiz. Yakın zamanda daha güzel haberleri İskenderunlu ve Hataylı basketbol severlere duyuracağız inşallah.” (Haber Merkezi)