GS KULÜBÜ HATAY'DA 300 KONUT YAPACAK

  • Eklenme Tarihi :07.12.2023 | 13:50
  • Muhabir :ESRA TURAN

6 Şubat'ta Hatay'da meydana gelen ve Asrın Felaketi olarak nitelendirilen deprem sonrasında Türkiye'nin köklü kulüplerinden Galatasaray Spor Kulübü Hatay'a 100 konut yaptıracak.

GS KULÜBÜ HATAY'DA 300 KONUT YAPACAK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ile GS Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Özbek'in bir araya gelerek Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş ilinde toplamda 300 konutun protokol sözleşmeleri imzalandı. 

İmza töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile ülkemizin en büyük ve köklü kulüplerinden biri olan Galatasaray Spor Kulübü arasında Hatay’da 100, Adıyaman’da 100 ve Kahramanmaraş'ta 100 konut olmak üzere toplam 300 konutun inşasını içeren bir protokol imzaladık. Konutlarımızı tamamladıktan sonra bir mahallemize, Galatasaray Mahallesi adını vereceğiz. Galatasaray camiasına; Türk sporumuza katkılarının yanı sıra, deprem bölgemize gösterdikleri bu örnek hassasiyet için teşekkür ediyorum. 6 Şubat depremlerinden etkilenen şehirlerimizi, inşallah devlet millet el ele vererek en kısa sürede ayağa kaldıracağız." dedi.