GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ KADAR MÜCADELE ETTİK

  • Eklenme Tarihi :29.12.2022 | 11:22

Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Demirel, Fenerbahçe Yenilgisini Özetledi

GÜCÜMÜZÜN YETTİĞİ KADAR MÜCADELE ETTİK

Fenerbahçe karşısında planladıkları oyun doğrultusunda oynamaya çalıştıklarını ve güçlerinin yettiği kadar mücadele ettiklerini belirten Demirel, “Bulduğumuz pozisyonları değerlendirsek belki skor başka yerlere gidebilirdi. Ama geçmişin üzerine konuşmak her zaman kolay olmuştur” dedi.

 ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, Fenerbahçe karşısında güçlerinin yettiği kadar mücadele ettiklerini söyleyerek alınan farklı mağlubiyeti kısaca özetlemiş oldu.

Karşılaşma sonrası yaptığı maç değerlendirmesinde konuşan Demirel, Fenerbahçe karşısında planladıkları organizasyonları yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Fenerbahçe’nin maça önde baskı yaparak oyunu ele almaya çalışacağını biliyorduk. Bizde buna karşılık defansta bir iki pas yapıp defans arkasına koşular yapıp pozisyon bulmayı planlamıştık.” dedi.

İLK 20 DAKİKA İYİYDİK

Karşılaşmanın ilk 20 dakikasında, düşündüklerini çok iyi bir şekilde uyguladıklarını ve pozisyona da girdiklerini belirten Demirel, “Bu organizasyonları 20’nci dakikaya kadar iyi yaptık. Birisi ofsayt olmak üzere 3 pozisyon bulduk. Tabi böyle maçlarda elinize geçen fırsatları değerlendiremezseniz, faturası ağır olur. Fenerbahçe, kendi evinde oynuyor. Seyirci üstünlüğü var. Takım olarak da duran toplarda ve oyun içerisinde ki organizasyonlarda yetenekli oyuncuları var. Fırsatı yakaladıkları zaman o fırsatı değerlendiren oyunculardan kurulu bir takım. Nitekim duran bir toptan yediğimiz golle 1-0 geriye düştük. Ondan sonra kenar organizasyonlarıyla 2’li, 3’lü gelip 2’nci golü buldular. Daha sonra bizim girdiğimiz pozisyonlar var. Belki ilk yarı bitmeden bir gol bulsak, skor farklı yerlere gidebilirdi, ama tabi ki geçmişin üzerine konuşmak kolaydır.”

PLANIMIZ DOĞRULTUSUNDA OYNAMAYA ÇALIŞTIK

“Kısacası Fenerbahçe karşısında planladığımız oyun doğrultusunda oynamaya çalıştık. Gücümüz yettiği kadar mücadele etmeye çalıştık. İkinci yarıda da değişiklikler yaptık. Çünkü 3 gün önce oynayan arkadaşlarımız vardı. Onlarda yorgunluk hissettim. Adekugbe’nin de sarı kartı vardı. Onu da fazla zorlamak istemedim. Temposu yüksek bir maç olacaktı. Heran ikinci sarı kartı görebilirdi. Değişikliklerle birlikte ikinci yarıya çıktık. Ama dediğim gibi yine bir duran top organizasyonu ve kendi alanımızdan pasla çıkmaya çalışırken ki, bu maçın özelinde bunu yapmayı hiç düşünmedik. Ancak maç bir yere varınca oyuncularda kendi adlarına inisiyatif almaya çalışıyorlar. Bunu da yorumlayacak, yada buna kızacak bir halim yok. Neticesinde mağlup olduk. Fenerbahçe takımını tebrik ediyorum.” dedi.

2023 ÜZÜNTÜLERİN AZ OLDUĞU BİR YIL OLSUN

Herkesin yeni yılını da kutlayan Demirel, “İnşallah mutluluk dolu, üzüntülerin ve sıkıntıların çok az yaşandığı bir yıl olmasını diliyorum. Temennilerimiz bunlar. Hayat beklide bize bilmediğimiz yada ummadığımız sıkıntılarla karşılaştırıyor. Ama dediğim gibi sevgi ve saygının olduğu yerde her şeyin üstesinden geleceğiz inşallah.” diyerek yeni yıl mesajı verdi. (Yaser ÇAPAROĞLU)