GÜNDE ÇİFT İDMAN

  • Eklenme Tarihi :01.07.2022 | 09:43

Atakaş Hatayspor 2022-2023 futbol sezonunun hazırlıklarını Erzurum Yüksek İltifa’da sürdürüyor. Teknik direktör Serkan Özbalta nezaretinde günde çift idman yapan Bordo-Beyazlılar yeni sezona hazırlanıyor.

GÜNDE ÇİFT İDMAN

SÜPER Lig ekiplerinden Hatayspor, Erzurum Yüksek iltifa’da yeni sezona hazırlanıyor. Günde çift idman yaparak yeni sezona hazırlanan Bordo-Beyazlılar ağır bir tempoda çalışıyor. Teknik Direktör Serkan Özbalta nezaretinde devam eden ilk etap hazırlık çalışmaları 24 Temmuz’a kadar devam edecek. Yeni sezon hazırlıklarının planladıkları gibi gittiğini belirten Atakaş Hatayspor’un Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Vekili Mustafa Özat, bir taraftan da transfer çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini söyledi.

 

TRANSFERLERİMİZİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

İlk etap hazırlık kampının 28 gün süreceğini ve 24 Temmuz’da son bulacağını belirten Özat, “Teknik Kadromuz ve futbolcularımız Erzurum’da yeni sezona hazırlanıyorlar. Pazartesi günü başlayan ilk etap hazırlık çalışmalarımız, 28 gün sürecek ve 24 Temmuz’da son bulacak. Bu süre içerisinde Teknik Kadromuz uygun görürse futbolcularımızın bayram izinleri de yer alacak. Yeni sezona güçlü bir şekilde girebilmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu arada yeni transferlerimizi de hazırlık kampımıza yetiştirmeye çalışıyoruz.” dedi.  

ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Takımdan ayrılan futbolcuların yerini doldurmak ve geniş bir kadro kurabilmek için transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Özat, “Teknik direktörümüz Serkan Özbalta’nın verdiği liste doğrultusunda transfer komitemiz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Yerli ve yabancı futbolcularla görüşme halindeyiz. Bir çoğunda büyük yol kat ettik. Bütçemiz dahilin de transferleri bitirmeye çalışıyoruz. Ülke olarak çok zor bin dönemden geçtiğimiz şu günlerde transfer yapmak kolay olmuyor tabi.”

YAŞANAN PANİĞİ ANLAYABİLİYORUZ

“Taraftarlarımızın yaşadığı paniği anlayabiliyoruz. Taraftarlarımız rahat olsunlar, geçtiğimiz 2 sezonda olduğu gibi hedefimiz ilk 10. Hedefimizden sapmadık. Buna göre kadromuzu oluşturuyoruz. Evet işimiz kolay değil ama, paniğe kapılmadan Hatayspor’u da ileride sıkıntıya sokacak şekilde çok para harcamadan transferlerimizi yapacağız. Şu ana kadar 5 futbolcuyu renklerimize bağladık. Kaleci konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Radarımızda yerli ve yabancı kaleciler var. Onların üzerine yoğunlaşmış vaziyetteyiz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)