Hakem Akademisi, 81 İlde Online İl Eğitimi Uygulamasını Başlattı - Hatay Söz Gazetesi

Hakem Akademisi, 81 İlde Online İl Eğitimi Uygulamasını Başlattı

  • Eklenme Tarihi :30.04.2024 | 17:10
  • Muhabir :Haber Merkezi

Hakem Akademisi, 81 İlde Online İl Eğitimi Uygulamasını Başlattı

Her ay düzenli olarak yapılan il eğitimleri, Hakem Akademisi'nin başlattığı yeni uygulama ile Nisan ayında online olarak gerçekleştiriliyor. 81 ilde yer alan Aday Hakemler, İl Hakemleri ve İl Gözlemcileri, Klasman Hakemleri ve Klasman Gözlemcileri (Süper Lig ve A Klasman hariç) için hazırlanan ve 3 farklı konu başlığından oluşan eğitim paketi 29 Nisan Pazartesi günü Turkcell EduBiz platformu üzerinden kullanıma açıldı.

Eğitim paketinin birinci bölümünde Mücadeleler, Bariz Gol Şansı, Ceza Sahası Olayları, Oyun Yönetimi, Avantaj ve Ofsayt konu başlıkları altında 12 farklı pozisyon incelemesi yer aldı.

Eğitim paketinin ikinci bölümünde "Yer Alma" konu başlıklı sunum yer aldı. Hakemlerin pozisyonlara olan mesafesine odaklanan sunumda, müsabaka içerisindeki farklı aksiyonlara karşı hakemlerin konumlanmaları gereken yerler konusunda bilgi verildi.

Oyun kuralları ve pozisyon bazlı değerlendirmelerin yanı sıra Hakem Akademisi'nin yenilikçi bakış açısıyla aylık il eğitimlerinde, hakemlerin yöneticilik becerilerini geliştirecek konulara da yer verilmeye başlandı. Futbolun kendine has dinamikleri ve hakemlerin ihtiyaçları çerçevesinde özel olarak hazırlanan kriz yönetimi eğitimi verildi.

29 Nisan-5 Mayıs tarih aralığında Turkcell EduBiz platformunda kullanıma açık olacak Nisan Ayı İl Eğitimde yapay zeka uygulamalarından da yararlanıldı.