HATAY 8 BİN KİŞİYE OYNADI

  • Eklenme Tarihi :19.11.2022 | 01:50
  • Muhabir :

Süper ligde 14. Hafta geride kalırken, Atakaş Hatayspor kendi sahasında oynadığı karşılaşmaları ortalama 8 bin 270 taraftarı izledi.

HATAY 8 BİN KİŞİYE OYNADI

Bordo-Beyazlılar toplam 49 bin 617 siyerci sayısıyla Süper ligde 14 hafta sonunda 10. Sırada yer aldı.

SÜPER ligde 14. Hafta geride kaldı. Geride kalan 14 hafta sonunda 229 bin 606’kişilik seyirci sayısıyla Galatasaray 1. Sırada yer alırken, 320 bin 187 seyirci sayısıyla Fenerbahçe ikinci, 246 bin 322 taraftar sayısıyla da Beşiktaş üçüncü sırada yer aldı.

Hatayspor ise 49 bin 617 seyirci sayısıyla 19 süper lig takımı arasında 10. Sırada yer aldı. Bordo-Beyazlıların kendi sahasında oynadığı karşılaşmaları ortalama 8 bin 270 taraftarı izledi. Süper ligde zor günler yaşayan Atakaş Hatayspor için bu rakamlar oldukça az bulundu.

VOLKAN DEMİREL’DEN ÖNCE VE SONRA

Lige Teknik direktör Serkan Özbalta ile başlayan Atakaş Hatayspor, ilk 6 karşılaşmada sadece 1 puan toplayınca Serkan Özbalta ile yollarını ayırdı. Özbalta’dan boşalan Teknik direktörlük koltuğuna Volkan Demirel’i getiren Bordo-Beyazlıların seyirci sayısı Volkan Demirel’in gelmesi ile arttı. Bunun en büyük sebebi de genç çalıştırıcının taraftarlara yönelik destek çağrısı oldu. Volkan Demirel ile birlikte iyi bur hava yakalayan ve oynadığı 7 karşılaşmada 13 puan toplayan Bordo-Beyazlıların buna paralel olarak kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda seyirci sayısı da arttı.

BEŞİKTAŞ MAÇINDA SEYİRCİ REKORU KIRILDI

Adana Demirspor maçından itibaren tribünlere gelmeye başlayan bordo-beyazlı taraftarlar, Beşiktaş maçında seyirci rekoru kırdı. 25 bin seyirci kapasiteli Hatay Stadyumu tarihinde ilk kez 20 bin taraftarı gördü. Dolu tribünler önünde inanılmaz bir futbol oynayan Bordo-Beyazlılar Beşiktaş’ı 2-1 mağlup ederek taraftarlarının da desteği ile altın değerinde bir 3 puan aldı.

DEMİREL YETERLİ BULMADI

Beşiktaş maçının ardından oynanan karşılaşmaları izlemeye gelen taraftar sayısını Teknik Direktör Volkan Demirel yeterli bulmadı. İçinde bulundukları durumdan taraftarlarının desteği ile çıkabileceklerine inanan ve başarıya giden yolun taraftar desteği ile kısalacağına inandığını her platformda dile getiren Demirel, Hatay Stadında oynadıkları her karşılaşmaya en az Beşiktaş maçındaki taraftar sayısını beklediklerini söyledi.

Her maçın şampiyonluk havasında geçmesini isteyen Demirel, dünya kupası nedeni ile lige verilen aranın hemen ardından oynanacak olan Giresunspor maçında da Beşiktaş maçında olduğu gibi tribünlerin dolmasını istedi.