HATAY AZUBUİKE’NİN PEŞİNDE

  • Eklenme Tarihi :30.11.2022 | 10:16
  • Muhabir :

Geçtiğimiz sezon Yeni Malatyaspor’da kiralık oynayan, Medipol Başakşehir’li Azubuike’yi kadrosuna katmak isteyen Atakaş Hatayspor, 25 yaşındaki Nijeryalı futbolcu için Başakşehir ile görüşmelere başladı.

HATAY AZUBUİKE’NİN PEŞİNDE

Bordo-Beyazlılar Başakşehir’de formda şansı bulamayan ön liberoyu kadrosunda görmek istiyor.

ATAKAŞ Hatayspor, Okechukwu Azubuike’yi kadrosuna katmak istiyor. Geçtiğimiz sezon Yeni Malatyaspor’da kiralık olarak forma giyen Nijeryalı futbolcuyu, yeni sezonda Medipol Başakşehir transfer etmişti. Başakşehir’de forma şansı bulamayan Azubuike’yi kadrosuna katmak üzere Başakşehir ile görüşmelere başlayan Atakaş Hatayspor yönetimi bu konudaki ısrarını sürdürüyor.

Bu sene sadece Giresunspor maçında sonradan oyuna girerek 6 dakika forma giyebilen Okechukwu Azubuike’yi ön liberoda oynuyor. 25 yaşındaki Rijeryalı futbolcunun da Atakaş Hatayspor’a gelmeye sıcak baktığı öğrenildi.

DEMİREL İLE YÖNETİM BİR ARAYA GELDİ

Dünya kupası arasında hazırlıklarını sürdüren Atakaş Hatayspor’da Antalya kampı öncesinde Teknik Direktör Volkan Demirel, yönetim ile bir araya geldi. Ara transfer dönemine kadar transfer etmek istediği futbolcularla anlaşmak isteyen Bordo-Beyazlılar Demirel ile toplantı yaptı. Tesislerde yapılan toplantıda yönetim ile bir araya gelen Demirel, istediği futbolcuların listesini yönetime verdi.

YÖNETİME EKLEME YAPILACAK

Transfer için yeni para kaynakları arayan Atakaş Hatayspor’da yönetime ekleme yapılacak. Mevcut yönetimden de ayrılmak isteyenlere izin verilecek. Ayrılık olmasa bile yönetime paralı yöneticiler eklemeyi düşünen Atakaş Hatayspor’un Onursal Başkanı Lütfü Savaş, bu konuda önümüzdeki günlerde somut adımlar atacaklarını söyledi. Yönetimi güçlü insanlarla güçlendirip yeni kaynaklar bulmayı hedeflediklerini belirten Başkan Savaş, yönetimin de fikrini alarak bu konuda hareket edeceğini sözlerine ekledi.

EN AZ 3 EN FAZLA 5 FUTBOLCU

Öte yandan Bordo-Beyazlılar Ocak ayında başlayacak olan ara transfer döneminde en az 3 en fazla 5 futbolcuyu renklerine katarak kadrosunu derileştirecek. Bu yönde çalışmalarını sürdüren yönetim, Teknik Direktör Volkan Demirel ile birlikte hareket ederek futbolcularla temas kurdu. Ocak ayına kadar transfer etmek istediği futbolcularla anlaşarak işi imzaya bırakmak isteyen yönetimin transferleri bin an önce bitirmeyi hedeflediği öğrenildi.