HATAY ERDEMLİ’DE HAZIRLANACAK

  • Eklenme Tarihi :15.05.2023 | 13:22
  • Muhabir :

Yaşanan deprem felaketinden sonra ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’a, Gençlik ve Spor Bakanlığı sahip çıktı.

HATAY ERDEMLİ’DE HAZIRLANACAK

Mersin’in Erdemli İlçesi’nde bulunan Atış Poligonu bakanlığın destekleriyle yapılacak düzenlemelerle yeni sezonda Bordo-Beyazlıların geçici tesisleri olacak.

KAHRAMANMARAŞ Merkezli 6 şubatta yaşanan ve asrın felaketi olarak anılan Deprem felaketi sonrası Süper Ligden çekilen Atakaş Hatayspor yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Yeni sezonda maçlarını Mersin Şehir stadyumunda oynaması kesinleşen Bordo-Beyazlıların geçici tesisleri de Erdemli’de bulunan Atış Poligonu olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından futbol tesislerine dönüştürülecek olan Atış Poligonu, atakaş Hatayspor’un geçici de olsa yeni yuvası olacak ve yeni sezona bu tesislerde hazırlanacak.

İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Bu bağlamda Hatayspor’un yönetim Kurulu Üyesi Aydın Toksöz, Teknik Direktörü Volkan Demirel, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi ile birlikte Erdemli’deki Atış Poligonunda incelemelerde bulundular. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TFF Başkanı Büyükekşi, “Hatayspor 2023-2024 sezonunda maçlarını Mersin'de oynayacak. Atakaş Hatayspor bir yıl süreyle Erdemli Atış Poligonundaki sosyal tesislerini kullanacak. Buraya iki adet futbol sahası yapıyoruz. Atakaş Hatayspor Erdemli ilçemizde en az bir yıl misafir olacaklar. Biz de sezona yetiştirmek için hep birlikte gereken desteği vereceğiz" dedi.

BAKANLIK TAHSİS ETTİ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi Erdemli Atış Poligonu ve tesislerindeki inceleme sonunda yaptığı açıklamada bakanlık tarafından sosyal tesisin Hatayspor'a tahsis edildiğini belirterek, “Buraya gelmemizin sebebi biliyorsunuz Hatayspor 6 Şubat depreminden dolayı maalesef Süper Lig'den çekilmek zorunda kaldı. Şu anda da tesisleri yok, yıkılmış durumda. Gençlik ve Spor Bakanlığımız burayı Atakaş Hatayspor'a kendi tesisleri yapılana kadar tahsis etti. En büyük eksik, her şey mükemmel bir antrenman yapacak saha yok. Saha yapmak için uygun bir yer, aşağıdaki yerde şu anda hafriyat yapılıyor, onu inceleyip, inşallah 2023-2024 sezonunda, maçlarını da Mersin Stadı'nda oynayacaklar. Erdemli'ye en az bir yıl misafir olacaklar. Biz de sezona yetiştirmek için hep birlikte gereken desteği vereceğiz. Atakaş Hatayspor’un kalacağı sosyal tesis Avrupa standartlarında çok güzel bir tesis" ifadelerini kullandı.

İncelemelere, Erdemli Kaymakamı Aydın Tetikoğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferhat Keskin'de katıldı. (Yaser ÇAPAROĞLU