HATAY KONTEYNER CUP2 FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI - Hatay Söz Gazetesi

HATAY KONTEYNER CUP2 FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

  • Eklenme Tarihi :30.04.2024 | 18:29
  • Muhabir :Haber Merkezi

HATAY KONTEYNER CUP2 FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI

Belen Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı ve 6 Şubat depreminin ardından ikincisinin düzenlendiği "Hatay Konteyner Cup2 Futbol Turnuvası"nın bu yılki şeref konuğu Adana Demirspor teknik direktörü Hikmet Karaman oldu.

Hatay'ın Belen ilçesinde, 6 Şubat depreminin ardından Hataylı çocukların moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla “Hatay Konteyner Cup2 Futbol Turnuvası” başladı. Çocukların moral ve motivasyonlarını artırmak, yaşadıkları travmatik deneyimlerden bir nebze olsun uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla başlayan turnuva, büyük ilgi gördü.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan turnuva, protokol üyelerinin konuşması akabinde, protokol üyelerinin kendi aralarında yaptıkları maçla başladı. Açılış maçının oynandığı sırada görevli öğrencinin 6 Şubat 04.17 tabelasının sahaya gelmesi ve depremde yaşamını yitiren vatandaş ve çocukların anısına, saha ortasına karanfil bırakılmasının ardından, müsabaka maçları başladı.

Kumlu ve Yayladağ ilçesi arasında oynanan müsabakayı izleyen protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, kıyasıya geçen müsabakayı büyük bir ilgiyle takip etti.

Çok sayıda takımın katılımıyla gerçekleşen turnuvanın açılış proğramına, Adana Demirspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Belen İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, Belen Cumhur İttifakı İlçe Başkanları Seyfullah Gürbüz ve Abdullah Önder, kurum amir ve müdürlerinin yanı sıra, çok sayıda davetli katıldı.

Futbol turnuvası, çocuklara normal bir yaşamın parçası olan spor yapma ve eğlenme fırsatı sunarken, aynı zamanda, toplumsal dayanışmayı da güçlendirmeyi amaçladı.
Hataylı çocukların moral ve motivasyonunu arttırmak amacıyla düzenlenen ve yaşadıkları travmatik deneyimlerden bir nebze olsun uzaklaşmalarını sağlamak amacıyla başlayan turnuvanın açılış maçından önce konuşan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül; "Sporun birleştirici gücünün 6 Şubat depreminde yaşadığımız kötü hatıraları silmesi adına düzenlenen bu turnuvada emeği geçen başta sayın Valimiz Mustafa Masatlı, Belen ilçe kaymakamımız Mahmut Sami Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve kurum müdürlerimizin tamamına teşekkür ediyorum. Turnuvamıza gelerek bizlerle birlikte olan Adana Demirspor teknik direktörü kıymetli hocamız Hikmet Karaman'a da ayrıca çok teşekkür ediyorum. 15 ilçemizin birer takımla temsil edildiği, 10-14 yaş arası 180 öğrencimizin katıldığı turnuvada iyi olan kazansın diyor, herkese başarılar diliyorum" dedi.