HATAY ŞAMPİYONLUĞU COŞKUSU

  • Eklenme Tarihi :21.01.2023 | 22:28
  • Muhabir :

Hatay’ın İskenderun ilçe merkezine uzak, kıt imkânlarla katıldıkları okullar arası Hentbol şampiyonasında Fikret Koçak Ortaokulu kız takımı bu yıl da şampiyon oldu,

HATAY ŞAMPİYONLUĞU COŞKUSU

Hatay’ın İskenderun ilçe merkezine uzak, kıt imkânlarla katıldıkları okullar arası Hentbol şampiyonasında Fikret Koçak Ortaokulu kız takımı bu yıl da şampiyon oldu, erkek takımı da il ikinciliği elde etti. Maç dönüşü şampiyon takım kafilesi mahalleli ve veliler tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı.

Okul Sporları şampiyonasında geçen yıl da il birincisi olarak Hatay’ı temsil eden İskenderun Fikret Koçak Ortaokulu Kız Hentbol takımı bu yıl da, 7 takımın katıldığı turnuvada namağlup olarak şampiyonluğu kimseye kaptırmadı. İl şampiyonluğu final maçını Altınözü’nde ilçe spor salonunda oynayan Fikret Koçak Ortaokulu Kız Hentbol takımı aldığı galibiyetle Hatay’ı ikinci yıl da temsil etme hakkı kazandı. Bu arada Fikret Koçak Ortaokulu erkek Hentbol takımı da Hatay ikinciliğini müzesine taşıma başarısı gösterdi.

ŞAMPİYONLUK KUPASINI ZÜMRE VERDİ

Çok çekişmeli ve keyifli geçen final maçı sonrasında yapılan törenle Fikret Koçak Ortaokulu Kızlar şampiyonluk, erkekler takımı da ikincilik kupalarını Altınözü İlçe Gençlik Spor Müdürü Ahmet Zümre’nin elinden aldı.

İskenderun’a dönen Fikret Koçak Ortaokulu Kız Hentbol takım kafilesi, okulun bulunduğu mahallede şampiyonluk turu attı, mahalle sakinleri ile velilerin alkışları arasında büyük bir coşkuyla karşılandılar.

HATAY’I EN GÜZEL ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİZ

Takımın Antrenörlerinden Beden Eğitimi öğretmeni Halil Göçer, güzel karşılamadan dolayı teşekkür ederek “Gruplarda kızlarda lider olarak çıktık, erkeklerde ikinci olduk. Ancak Hatay şampiyonluğu bize yetmiyor. Umarım bunu Türkiye finaliyle taçlandıracağız. Mart ayında düzenlenecek olan Türkiye gruplar müsabakalarında Hatay’ımızı güzel bir şekilde, şu an temsil ettiğimiz gibi temsil edeceğimize inanıyorum” dedi.

BU ŞARKI YENİ BAŞLADI

Fikret Koçak Ortaokulu takım çalıştırıcılarından Hetbol Milli Antrenörü Serhat Sezer de, bu başarının gerisinde, başta çocuklar, beraberinde aileler ve yönetim bir araya geldiğini vurgulayarak “Bir güç birliği yaptık. Azmettik ve bugün de meyvelerini topluyoruz. Çok anlamlı bir şampiyonluk, ama ben şöyle bir şey söylüyorum, bu şarkı yeni başladı” diye konuştu.

Şampiyon ve ikinci olan takımı hocalarını kutlayan Okul Müdürü Fatih Demir ise tüm başarının ekibin olduğunu, Okul idaresi olarak kendilerinin de sadece geriden destek verdiklerini söyledi. (Haber Merkezi)