HATAY SİVAS’A KİLİTLENDİ

  • Eklenme Tarihi :29.09.2022 | 11:23
  • Muhabir :

Milli maçlar nedeni ile lige verilen arayı yaptığı kan değişikliği ile birlikte en iyi şekilde değerlendiren Atakaş Hatayspor, Sivasspor maçına kilitlendi. Volkan Demirel nezaretinde hazırlıklarını sürdüren Bordo-Beyazlılarda hedef galibiyet.

HATAY SİVAS’A KİLİTLENDİ

SÜPER lige kötü bir başlangıç yapan Atakaş Hatayspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Sivasspor maçına kilitlendi. Milli maçlar nedeni ile lige verilen arada Teknik direktör değişikliğine giderek, Volkan Demirel’i takımın başına getiren Bordo-Beyazlılar verilen arayı en iyi şekilde değerlendirdi. Günde çift idman yaparak Sivas maçının hazırlıklarını sürdüren Atakaş Hatayspor, bu süre içerisinde U-19 takımı ile de bir hazırlık maçı oynadı.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Maç haftasına girilmesine rağmen dün çift idman yapan Bordo-Beyazlıların Osman Çalgın tesislerinde yaptıkları sabah yaptıkları idmanda kuvvet çalıştı. Öğleden sonra yapılan idman ise 1 saat 10 dakika sürdü. Dinamik ısınma ile başlayan idmanda pas dirili ve dar alan çalışması yapan Bordo-Beyazlılar idmanı taktik çalışması ile tamamladı.

Hedeflerinin Sivas maçından iyi bir sonuçla dönmek olduğunu belirten Atakaş Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, “Hazırlıklarımız planladığımız şekilde devam ediyor. Milli maçlar nedeni ile lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştık. Bu süre içerisinde oyun planımızı futbolcularımıza aşılamaya çalıştık.” dedi.

KISA SÜREDE BİRBİRİMİZİ ANLADIK

Göreve geldiği ilk günden itibaren futbolcularıyla iletişim kurduğunu ve takımını oyun planına yavaş yavaş adapte ettiğini belirten Demirel, “Futbolcu kardeşlerimizle çok çabuk uyum sağladık. Bunun göstergesi ise U-19 takımı ile oynadığımız hazırlık maçı oldu. U-19 takımı ile oynadığımız hazırlık maçında söylediklerimizi en iyi şekilde sahaya yansıtan futbolcu kardeşlerimiz bizleri sevindirdi. Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Sivasspor maçından da güzel bir sonuçla ayrılmak istiyoruz.”

SONUÇ ODAKLI OLACAĞIZ

Hatayspor’un içinde bulunduğu sürecin zor bir süreç olduğunu, ancak bu sürecin içinden çıkılmayacak bir süreç olmadığını belirten Demirel, “Böyle süreçleri her takım yaşayabilir. Önemli olan bu süreci çabuk bir şekilde atlatmak. İlk haftalarda belki kötü futbol oynayabiliriz ama sonuç odaklı bir takım olacağız. Sonuçlar alındıkça kazanılan özgüvenle birlikte futbolcularımızın daha iyi duruma geleceklerine eminim. Bu anlamda taraftarlarımıza büyük görev düşüyor.”

BİZİ DESTEKLESİNLER

“Hatay 25 bin kapasiteli bir stada sahip. Bizim taraftarlarımızdan isteğimiz her maçımıza gelip takımlarına destek vermeleri. 7’den 77’ye tüm Hataylılara maçlarımıza davet ediyorum. Taraftarlarımızla kuracağımız bağ sayesinde başarıya giden yolumuz daha da kısalacaktır. Bu yüzden taraftarlarımızın desteği çok önemli.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)