HATAY TIRMANIŞA GEÇTİ

  • Eklenme Tarihi :10.10.2022 | 12:39

Spor Toto Süper Lige geçtiğimiz 2 sezona oranla çok kötü bir başlangıç yapan Atakaş Hatayspor, Sivasspor galibiyetinin ardından aldığı Alanyaspor galibiyeti ile ligde tırmanışa geçti.

HATAY TIRMANIŞA GEÇTİ

Halen tehlikeli bölgede bulunan Bordo-Beyazlılar hafta sonu Fatih Karagümrük’ü de mağlup ederek tırmanışını sürdürmek istiyor. Atakaş Hatayspor, Sivas ve Alanyaspor galibiyetleri ile 2 haftada 6 puan toplayarak Süper Ligde tırmanışa geçti. Ligin 9’igncu haftasında 7 puana ulaşan Bordo-Beyazlılar ligin dibinden kurtularak 3 basamak birden yükseldi. Aldığı başarılı sonuçlara rağmen hala ligin tehlikeli bölgesinde bulunan Bordo-Beyazlılarda Teknik direktör Volkan Demirel, Atakaş Hatayspor’u ligde hak ettiği yere getireceklerini bir kez daha tekrarladı. Alanyaspor maçının bir değerlendirmesini de yapan Demirel, Atakaş Hatayspor’un taraftarlarıyla birlikte iyi yerlere geleceğini söyledi.

EN İYİSİNİ YAPMAYA ÇALIŞIYORUZ

Şu an oyunda yapabilecekleri her şeyi yapmaya çalıştıklarını belirten Demirel, “Bunun en büyük nedeni de çok kısa bir zamandır buradayız. Bu yüzden tek hedefimiz kazanmak. Alanyaspor’un neler yapabileceğini biliyorduk. Kendi sahalarında topla iyi oynuyorlardı. Bizde maçın ilk yarısında topla oynamalarına müsaade ettik. Ama bizim bölgemizde, özellikle bizim 1’inci bölgemizde çok pas imkanı bulamadılar. Alanyaspor karşısında kompakt kapalı bir takım görüntüsü verdik. Açıkçası ilk yarı istediğimiz oyun buydu. Bu oyuna rağmen kenar ortalarından iki tane net pozisyon yakaladık. Ama neticesinde gol olmadı ve ilk yarı 0-0 bitti.” dedi.

BASKILI OYNADIK

Alanyaspor karşısında karşılaşmanın ikinci yarısında biraz daha önde oynamaya çalıştıklarını belirten Demirel, “60’ıncı dakikaya kadar rakibin üzerinde bir baskı kurduk. Kaan’ın vurduğu bir top var. Onur’un direkten dönen topu var. İkinci yarıda oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık. Sonrasında da zaten gol geldi. Golden sonra da kazanma duygusu ile skoru koruma adına biraz yaslandık. Buda çok doğaldı. Ama Sivas maçında da bu maçta da savunma işini çözdük gibi görünüyor. Evet Erce’nin çok güzel kurtarışları var. Ama kaleciler top kurtarmak için vardır. Alanyaspor maçı bizim planladığımız gibi, düzenlediğimiz gibi istediğimiz gibi geçti. Ben oynayan oynamayan bütün arkadaşlarımı kutluyorum.”

TRİBÜNLER BİRAZ DAHA DOLMALI

“Bugün taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum ama tribünleri biraz daha doldurmamız lazım. Biraz daha Hataylıları sahaya çağırmamız lazım ki bence aldığımız bu sonuçlardan sonra hepsi içerdeki maçlarımıza gelecekler. Ben bu takımın taraftarlarıyla birlikte iyi yerlere geleceğini geldiğim ilk günde söyledim. Bundan sonra da verecekleri destek en iyi yere gelecektir.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)