HATAY ÜMRANİYE’YE HAZIR

  • Eklenme Tarihi :02.01.2023 | 10:29

Yarın İstanbul deplasmanında Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek olan Bordo-Beyazlılar bugün yapacakları son idmanla hazırlıklarını tamamlayacak. Karşılaşmaya mutlak galibiyet için çıkacak olan Atakaş Hatayspor’da hedef 3 puan.

HATAY ÜMRANİYE’YE HAZIR

SÜPER Ligin 17. Haftasında deplasmanda Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek olan Atakaş Hatayspor hazınlıklarını tamamladı. Fenerbahçe maçının ardından Hatay’a dönmeyerek, Ümraniyespor maçı için İstanbul’da kalan Bordo-Beyazlılar hazırlıklarını Türkiye Futbol Federasyonu Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde gerçekleştirdi. Yılbaşı nedeniyle sadece 1 gün izin yapan Atakaş Hatayspor, Ümraniye maçının hazırlıklarını bugün yapacağı idmanla tamamlayacak ve maç için kampa girecek.

KAZANMAK ZORUNDAYIZ

Karşılaşmaya iyi hazırlandıklarını belirten Bordo-Beyazlı futbolcular, “Fenerbahçe maçı bizim için iyi başladı ama kötü bitti. O maç bizim için artık geride kaldı. Ümraniye maçı bulunduğumuz konum itibari ile mutlak kazanmamız gereken bir maç. Bu maçı alıp ligde üst sıralara tırmanmak ve tehlikeli bölgeden kurtulmak istiyoruz. Rakibimizi çok iyi analiz ettik, İstanbul’da çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Kazanmamız gereken maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” dediler.

MORAL VE MOTİVASYONUMUZ İYİ

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, Fenerbahçe önünde aldıkları mağlubiyete rağmen moral ve motivasyonlarının iyi olduğunu söyledi.

Ümraniye maçını kazanıp ligde düzlüğe çıkmak istediklerini belirten Demirel, “Dünyü kupası nedeni ile lige verilen aranın ardından lige iyi başlayamadığımızın farkındayız. Futbolcu arkadaşlarımla oturup bunu konuştuk. Herkes bu konuda hemfikir, ancak şu unutlmasın düştüğümüz bu durumdan yine biz çıkacağız. Bu tamamen bizim elimizde Ümraniye maçını alıp düzlüğe çıkmak istiyoruz.” Diye konuştu.

ONUR VE ADEKUGBE YOK

Öte yandan yarın saat 17.00’de Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek olan Atakaş Hatayspor’da Onur ve Adekugbe, cezaları nedeniyle forma giyemeyecekler. Fenerbahçe maçında sarı kart gören her iki futbolcu, kart cezalısı durumuna düşmüştü. Her eke futbolcuda kart cezaları nedeniyle yarın formalarından uzak kalacaklar. (Yaser ÇAPAROĞLU)