HATAY YUKARILARA LAYIK

  • Eklenme Tarihi :07.01.2023 | 00:26
  • Muhabir :

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, süper ligde her maçın zor olduğunu, maçların ligin ikinci yarısında daha da zorlaşacağını söyledi.

HATAY YUKARILARA LAYIK

 

ATAKAŞ Hatayspor’un Teknik Direktörü Volkan Demirel, süper ligde her maçın zor olduğunu, maçların ligin ikinci yarısında daha da zorlaşacağını söyledi. Bordo-Belazlılar bugün saat 16.00’da oynayacağı Antalyaspor maçının hazırlıklarını tamamladı.  Antalya maçı öncesinde gazeteciler sorularını yanıtlayan Atakaş Hatayspor’un Teknik direktör Volkan Demirel, Dünya kupası nedeniyle lige verenin ardından oynadıkları 3 maçın değerlendirmesini yapan genç çalıştırıcı, karşılaşmalara sadece skor odaklı bakılmaması gerektiğini belirtti.

OYUNUMUZDA İLERLEME VAR

Dünya Kupası sonrası oynadıkları 3 maça skor odaklı bakıldığını belirten Demirel, “Oyun olarak baktığınızda hem Giresunspor maçı, hem Fenerbahçe maçının bazı bölümleri hemde Ümraniye maçında toplam 20 tane net gol pozisyonumuz var. 20 tane net gol pozisyonunda gol atamazsanız, bir şekilde rakipte geliyor. Onlar atınca da istediğiniz skoru yakalayamıyorsunuz. Ben oyun olarak memnunum ama skor olarak herkes gibi bende memnun değilim. Oyunumuzda çok ilerleme var. İlerleyen maçlarda galip geleceğimiz maçlarda olacak. Ama benim için pozisyona girmekte bir oyundur. Kazanmaya başlayınca hem skor hemde oyun bizleri tatmin edecektir.” dedi.

İKİNCİ YARI DAHA DA ZORLAŞACAK

Süper ligde her maçın zor olduğunu belirten Demirel, “İkinci yarı bu maçlar daha da zorlaşacak. Çünkü takımlar ara transfer döneminde kadrolarına takviye yaparak eksik yerlerini dolduracaklar. Biz maç maç değerlendireceğiz. Küme düşme hattında görünebiliriz ama benim her zaman hedefim yukarılar. Giresun ve Ümraniye maçlarının çarpımını alsanız 4 puan, Başakşehir maçında yediğimiz son dakika golünü yemesek 6 puan. Bunları alabilseydik şu anki konumumuz çok farklı olacaktı.” 

FUTBOLCULARIN SAHİPLENME RUHU ORTAYA ÇIKMAYA BAŞLADI

“Skor olarak evet istenileni alamıyoruz ama oyun olarak bir direnç bir değişim ve futbolcuların sahiplenme ruhu ortaya çıkmaya başladı. Galip geldikçe de sıralamada üst sıralara çıkacağız. Ben alt sıraları zaten hiç düşünmüyorum. Bunu da her fırsatta her yerde söylüyorum. Hatay’ın böyle düşünmesi de söz konusu değil. Benim derdim yukarılara gitmek çünkü Hatay oralara layık. Belki Avrupa sıralamasını zorlaması benim derdim o, dediğim gibi benim hedefim daha yukarılar.”

SÜPER LİGDE HER MAÇ ZOR

“Buda çok zor. Oynayacağımız her maç çok önemli. 3 puanlık, 6 puanlık maçlarımız var. İnşallah bunları kazanarak, hem bizim, hem yöneticilerimizin hemde tüm Hatay’ın istediği konuma geleceğiz. diye konuştu.

Volkan Demirel ayrıca bugün oynayacakları Antalya maçına en iyi şekilde hazırlandıklarını belirterek, “Her maça olduğu gibi bu maçada en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Hedefimiz kazanmak. Çünkü bakıldığında artık puanlar birbirine çok yakınlaştı. Kazandıkça alttan rahat bir şekilde kurtulmaya çalışacaksınız. Bizim için önemli olan bu hafta 3 puan. İnşallah kazanmak adına her şeyi yapacağımız bir maç olacak.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)