HATAY’DA HEDEF 3 PUAN

  • Eklenme Tarihi :19.08.2022 | 09:51
  • Muhabir :

Cumartesi günü kendi saha ve seyircisi önünde Gaziantepspor’u konuk edecek olan Atakaş Hatayspor’da hedef 3 puan. Hazırlıklarını kendi tesislerinde sürdüren Bordo-Beyazlılar, Gaziantep maçının taktik çalışmasını yaptı.

HATAY’DA HEDEF 3 PUAN

SÜPER Ligde mücadele eden Atakaş Hatayspor, sezonun ilk galibiyetini alarak 3 puanla tanışmak istiyor. Ligin ilk haftasını bay olarak geçiren, 2’nci hatasında da geçtiğimizin sezonun şampiyonu Trabzonspor’a 1-0 mağlup olan bordo-beyazlıların 3. haftaya girilirken henüz puanları bulunmuyor. Sezonun ilk galibiyetini Gaziantepspor karşısında almanın hesaplarını yapan ve 3 puanı hedefleyen Atakaş Hatayspor, bu zorlu karşılaşmanın hazırlıklarını Teknik Direktör Serkan Özbalta nezaretinde dün yaptığı idmanla sürdürdü.

 

Osman Çalgın tesislerinde yapılan ve yaklaşık 1 saat 25 dakika süren idmana dinamik ısınma ile başlayan Bordo-Beyazlılar daha sonra taktik çalışması yaptı. Gaziantep maçının bir provasını yapan Bordo-Beyazlılar kendi saha ve seyircileri önünde kazanıp, sezonun ilk 3 puanını almak istiyor.

HER İKİ TAKIMIDA ZOR BİR MAÇ BEKLİYOR

 

Gaziantepspor’un ligin dişli takımlarından biri olduğunu belirten Teknik Direktör Serkan Özbalta, “Cumartesi günü her iki takımı da zor bir maç bekliyor. Bizim hedefimiz Gaziantep karşısında sezonun ilk galibiyetini alarak, kazanacağımız 3 puanı taraftarlarımıza armağan etmek. Hazırlıklarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Rakibimizi çok iyi analiz ettik, onların eksik taraflarına yönelip güçle taraflarına karşı da gerekli önlemlerimizi alacağız. Galibiyete olan inancımız tam. Futbolcularım bu maçın önemini çok iyi biliyor. Kendi sahamızda puan kaybetmemek adına bu maçtan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Hedefimiz 3 puan” dedi.

OYUNU PLANIMIZI HAZIRLADIK

İdmanlarda futbolcularının ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunun altını da çizen Özbalta, “Çok iyi çalışıyoruz. Futbolcularım idmanlarda üzerlerindeki sorumlulukları yerine getiriyor. Söylediğimiz her şeyi yapmaya çalışıyorlar. Oyun felsefemiz belli. Rakibe göre bir oyun planı yaptık. İdmanlarda futbolcularımızla oyun planımız üzerinde çalışıyoruz. Yaptığımız her idman yoğun bir şekilde geçiyor. Maça kadar tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp, karşılaşmada iyi futbol oynayıp 3 puana ulaşmak istiyoruz.” diye konuştu.

TRANSFER ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öte yandan Atakaş Hatayspor’da transfer çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor. Bir forvet birde sağ bek almayı planlayan Bordo-Beyazlı yönetim transferler için daha çok yurt dışına yoğunlaştı. Takımı iyi bir forvet ile birlikte iyi bir sağ bek alarak güçlendirmeye çalışan yönetim, çalışmalarını bu yende sürdürüyor. Gelen her ismi sık eleyip sık dokuyarak değerlendiren yönetim kurulu acele edip transferde hata yapmak istemiyor. (Yaser ÇAPAROĞLU)