HATAY’I TEMSİL EDECEKLER

  • Eklenme Tarihi :16.03.2022 | 11:24
  • Muhabir :

İskenderun Belediyesi spor ile Şampiyonlar Tekvando spor kulübü, Yıldızlar Anadolu seçmelerinin yapıldığı İl şampiyonasında on sporcudan 8’i finale kalarak üçü ikincilik elde etti, beşi de birinci olarak Hatay’ı temsil etmeye hak kazandı.

HATAY’I TEMSİL EDECEKLER

Özşampiyonlar Tekvando Spor Kulübü, yıllardır devam eden başarılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Özşampiyonlar aynı zamanda İskenderun Belediyespor bünyesindeki tekvandocu sporcular yapılan il seçmeleri müsabakalarında, kente dereceyle döndü.

10 SPORCU İLE KATILDIK

 Özşampiyonlar Taekvando Spor Kulübü Antrenörü Mehmet Korhan; “Payas Kapalı Spor Salonunda yapılan Hatay İl Şampiyonasına bizler de gerek Özşampiyonlar gerekse İskenderun Belediyesi olarak müsabakayı teşvik ettik. Anadolu yıldızların seçmesiydi, il şampiyonasıydı. 10 sporcumuzla katıldık. 10 sporcumuzun 8’i final atarak çok güzel bir başarı elde etti” dedi.

HER ZAMAN MÜSABAKALARA HAZIRIZ

8 sporcunun 5’inin birinci olduğunu, 3’ünün de ikincilik kazanarak başarı elde ettiklerini ifade eden Mehmet Korhan “Burada birinci olan çocuklarımız kısmet olursa Nisan’ın ilk haftasında Adana’da yapılacak olan Anadolu Yıldızlar Grup Şampiyonasında ilimizi temsil edecekler. Bu hafta sonu Karaman’da müsabaka var. Farklı kategorilerde mümkün olduğu kadar çocuklar yetiştirmeye çalışıyoruz, müsabakalara giriyoruz iki hafta önce Malatya’daydık, gençler müsabakası vardı. Bu hafta sonu Karaman’da ortaokulların müsabakası olacak. Çocuklarımızı her zaman müsabakalara hazır tutmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)