HATAYSPOR 8 OYUNCU TRANSFER EDECEK - Hatay Söz Gazetesi

HATAYSPOR 8 OYUNCU TRANSFER EDECEK

  • Eklenme Tarihi :05.07.2024 | 18:11
  • Muhabir :ÖMER ÖZTÜRK

HATAYSPOR 8 OYUNCU TRANSFER EDECEK

Atakaş Hatayspor Süper Lig 2024-2025 sezonunun hazırlıklarına başladı. 1 Temmuz itibariyle Erzurum Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde ilk antrenmanını gerçekleştiren Bordo-Beyazlılar günde çift idmanla hazırlıklarını sürdürüyor. Hatayspor’un Erzurum kampına Milli Takım kampında bulunan Kilama, Massanga Matondo, kaleci Bekaj, ve annesi ameliyat olacağı için özel izin alan Rui Pedro’nun kampa katılmadı.  Kiralıktan dönen oyuncular ile sözleşmesi devam eden oyuncular eksiksiz olarak kampa katıldılar.Dele Bashuri ise Lazio kulübü ile anlaştığı için Hatayspor’un hazırlık kampına katılmadı.

Yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da sürdüren Bordo-Beyazlı ekip, burada 4 hazırlık maçı yapmayı planlıyor. Teknik direktör Özhan Pulat, Erzurum’da kamp yapan takımlarla irtibata geçerek, hazırlık maçların programını şimdiden ayarlamaya çalışıyor.

Hatayspor Erzurum’da yapacağı iki dönemlik kamp sonrası 1 Ağustos’ta Mersin’e gelerek 3. Etap çalışmalarına buradaki tesislerde sürdürecek.

4 FUTBOLCU İLE YOLLAR AYRILDI

Hatayspor’da sözleşmeleri devam eden Rivas, Maksimoviç, Ghoulam ve Aburjani ile karşılıklı anlaşma ile yollar ayrıldı. Sözleşmeleri biten Mehdi Boujdemaa ve Rayane Aabid ile sözleşme imzalanmadı ve bu oyuncular Hatayspor ile vedalaştı.

Hatayspor’da transfer çalışmaları devam ederken, teknik direktör Özhan Pulat’ın talebinin 4 yabancı, 4 yerli oyuncu olduğu öğrenildi. Orta sahaya, sağ ve sol açıklara ile forvet mevkisine yapılacak transferlerin listesini yönetime sunan Özhan Pulat’ın bu oyuncuların da biran önce kampa katılmasını istediği öğrenildi.