HATAYSPOR’A DESTEK

  • Eklenme Tarihi :18.05.2023 | 13:38
  • Muhabir :

Futbol dünyası, depremin yaralarını sarmaya çalışan Hatayspor’a destek olmak için adeta birbiriyle yarışıyor.

HATAYSPOR’A DESTEK

Mehmet Muharrem Kasapoğlu bakanlık görevinin son ziyaretini Hatayspor’a yaptı. Kasapoğlu’nun yanı sıra Galatasaray Kulübü de başkan Dursun Özbek öncülüğünde Hatayspor ile hazırlık maçı yapmak için teklif götürdü.

Gençlik ve Spor Bakanı iken İzmir’den milletvekili seçilen Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şubat ayında yaşanan depremlerden sonra Spor Toto Süper Lig'den hakları saklı kalmak kaydıyla çekilen Hatayspor'a destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.

VOLKAN DEMİREL İLE BİR ARAYA GELDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, AK Parti İzmir milletvekili M. Muharrem Kasapoğlu, İzmir'de Hatayspor futbol takımının teknik direktörü Volkan Demirel'le bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, art arda büyük deprem felaketlerinin yaşandığına dikkati çekerek, şunları söyledi: "Bu noktada Hatayspor da çok önemli bir misyon taşıyor. Volkan hocamla süreci değerlendirdik. Hem tesis hem de antrenman noktasında Hatayspor'un yaralarını güçlü bir şekilde sarma çerçevesinde, desteklerimizi büyüterek devam edeceğiz.”

ÖNEMLİ BİR AÇILIM OLACAK

“Bu süreçte Mersin’deki bakanlık tesislerimizi, stadyum başta olmak üzere, kamp merkezleri ve antrenman tesislerini Hatayspor'un hizmetlerine sunuyoruz. Yeni antrenman alanlarını da inşa ederek hızlıca onların hizmetine sunacağız. Ben inanıyorum ki; bu süreçte Mersin’deki bu tesis altyapısı bakanlığımızın da desteğiyle Hatayspor için önemli bir açılım olacak."

DEMİREL TEŞEKKÜR ETTİ

Demirel'e gösterdikleri çabadan dolayı da teşekkür eden Kasapoğlu, bakanlık olarak tüm imkanları seferber ederek, Hatayspor ve deprem bölgesindeki diğer tüm takımların yanında olacaklarını vurguladı. Hatayspor Kulübü teknik direktörü Volkan Demirel de desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu'na teşekkür etti.

GALATASARAY’DAN MAÇ TEKLİFİ

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması töreninde açıklamalarda bulundu. Deprem bölgesi ile ilgili yardımlarının devam ettiğini söyleyen Dursun Özbek, "Bundan sonraki periyotta Stuttgart ile bir yardım maçı yapacağız. Takımı oraya götüreceğim. Hasılatı gene deprem bölgesindeki projelere harcanacak. Moral ve motivasyon açısından benzer etkinlikleri kim yaparsa Galatasaray her zaman orada olacaktır." ifadelerini kullandı. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hatayspor'a yaptıkları yardımların devam ettiğini ifade etti. Özbek, "Şubat'ta çok büyük bir felaket yaşadık. Türkiye'nin %20'ye yakın kısmı büyük bir deprem felaketine uğradı. İlk günden itibaren Galatasaray sahadaydı. İnsani destek malzemesi gönderdik. Oradaki insanlara ev için gerekenin yapılması gerekiyor. Bölgeye yardım göndermek için eski sporcularımızın formalarını, anılarını kapsayan objelerin müzayedesini yaptık. Zaman bazı şeyleri unutturabilir. Bu felaketin acılarını unutmamalıyız. Bölgenin ihtiyaçları üç ayda bitmez. Buraya olan ilgiyi azaltmamak durumundayız. Galatasaray olarak bölgeye olan desteğin devam etmesini sağlamak istiyoruz. Acil barınma için 500 konteyner gönderdik. Konteynerler için altyapı bekliyoruz." dedi.

 "VOLKAN DEMİREL’E TEKLİF ETTİM"

Dursun Özbek: "Federasyona gittiğimde Volkan Demirel ile karşılaştım ve ona teklif ettim. Biz gelip Hatay'da oynayalım dedim. Volkan, 'Başkanım sporcularımızın hepsi gitti' dedi. Dedim sporcu olmasa da birilerini bul, Hatayspor formasını giydir. Biz orada bir gösteri maçı gibi, dostluk maçı gibi oynayalım demiştim. Hatayspor'un başkanı da oradaydı. Onlar da buna sıcak bakıyor. Bunu geliştiriyoruz."

"1000 KONTEYNERLİK YAŞAM ALANI OLACAK"

"Almanya'da toplanan paraların bölgeye destek olarak sağlanması için Stelp ile işbirliği anlaşması imzalayacağız. Kurumların yardım toplanması için yetkiye ihtiyaç var. Çünkü toplanan yardımların nereye gitmesi gerektiğinin bilinmesi gerekiyor. İstanbul Valiliği ve AFAD ile protokol yapmamız lazım. Yapacağımız faaliyetleri net olarak anlatmamız gerekiyor. Erden Timur ve NEF Grubu'na teşekkür ediyorum. Konteyner kentte yaşam alanına ihtiyaç var, bunu yapacağız. 500 konteyner da NEF Vakfı veriyor. Toplamda 1000 konteynerlik bir yaşam alanı olacak. Kalıcı konut da bölgedeki insan göçünü ve iş kaybını engellemek için çok önemli."

BÖLGE İNSANI İÇİN HERŞEYİ YAPACAĞIZ

"Bakü'ye de gittik, yardım toplamak için maç yaptık. Yüklü bir hasılat getirisi oldu. Bundan sonraki süreçte Stuttgart ile Almanya'da maç yapacağız. Hasılatı deprem bölgesine göndereceğiz. Hatay ile irtibat halindeyiz. Hatay yok olmuş! Planlamalar yapılıyor. Erden Timur Bey ilgileniyor. Lig bitince Hatayspor ile maç yapabiliriz. TFF'de Volkan Demirel ile karşılaştım. Volkan'a aynı şeyi teklif ettim. Volkan da 'Sporcularımızın hepsi gitti' dedi. Ben de 'Sporcu olması önemli değil, birilerini bul ve Hatayspor forması giydir. Bölge insanına moral olsun' diye konuştum. Bölge insanı için her şeyi yapacağız." (Yaser ÇAPAROĞLU)