HAYATIMIZDA ŞİDDETİ İSTEMİYORUZ - Hatay Söz Gazetesi

HAYATIMIZDA ŞİDDETİ İSTEMİYORUZ

  • Eklenme Tarihi :14.12.2023 | 13:29
  • Muhabir :MUSTAFA SAĞLAM

HAYATIMIZDA  ŞİDDETİ İSTEMİYORUZ

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel katıldığı bir etkinlikte Halil Umut Meler’e gerçekleştirilen saldırı hakkında konuşurken, şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu söyleyerek, “Sadece futbolda değil, hayatımızda da şiddeti istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel, katıldığı bir etkinlikte tüm Türkiye’nin gündemine oturan hakem saldırısı ile ilgili yorumlarda bulundu.

Süper Lig’in 15. haftasında oynanan ve 1-1 sona eren MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın yumruklu saldırısına uğrayan FIFA kokartlı hakem Halil Umut Meler’e geçmiş olsun dileğinde bulunan Demirel, “Üzücü bir akşam oldu. Biz sadece futbolda değil, hayatta da şiddet olmasına karşıyız.” dedi.

Kimseye, herhangi bir insana bu şekilde tepki vermek doğru değil. İtiraz olabilir. Ama bu şekilde şiddet olamaz. Halil hocama geçmiş olsun diliyorum. İnşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur ve sahalara döner. Hepimiz insanız, hatalar yapıyoruz. Ben dahil hepimizin bir hatası var sahalarda. Fakat bir insan olarak bu olayı çok yadırgadım. Sadece futbolda değil, hayatımızda da şiddeti istemiyoruz. Keşke bu olay yaşanmasaydı. Bence bu olaydan sonra çok önemli tedbirler alınacaktır. Herkes futbolda hata yapabilir. 90 dakika biter, bu tarz şeylere takılmamak lazım. Hayat o kadar değerli ki yarın nasıl bir hayata kalkacağımız belli değil. O yüzden herkesin duyarlı olmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.