HENTBOLDE ZİRVE HATAY’IN 33-32

  • Eklenme Tarihi :23.01.2023 | 13:07

Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü erkek hentbol takımı deplasmanda İzmir Büyükşehir Belediyesini 33-32 mağlup ederek, ligin ikinci yarısına da iyi bir başlangıç yaptı.

HENTBOLDE ZİRVE HATAY’IN 33-32

Türkiye erkekler Hentbol Süper Liginde namağlup liderliğini sürdüren, Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü erkek hentbol takımı deplasmanda İzmir Büyükşehir Belediyesini 33-32 mağlup ederek, ligin ikinci yarısına da iyi bir başlangıç yaptı.

 

İlk yarıyı namağlup lider tamamladıktan sonra ikinci yarının ilk maçı olan İzmir Büyükşehir Belediyespor hentbol takımının karşısına mutlak galibiyet için çıkan Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü erkek hentbol takımı, ilk dakikadan itibaren eline aldığı oyun üstünlüğünü son dakikaya kadar sürdürdü. Karşılaşmanın ilk yarısını 18 13 önde kapatan Mavi Beyazlılar ikinci yarıda da oylun üstünlüğünü sürdürdü ve karşılaşmadan 33-32 galip ayrılarak hem namağlup ünvanını korudu hemde liderliğini sürdürdü.

KAZANDIK VE ÇOK MUTLUYUZ

Karşılaşma sonrasında maçın bir değerlendirmesini yapan Özel Vefakent Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü erkek hentbol takımı antrenörü Savaş Yüksek, “Sezonun ikinci yarısında, ilk maçımızı İzmir'de oynadık. Başa baş giden mücadelede sporcularımız ağırlığını ortaya koyarak farkı 9’a kadar çıkardı. Tabi ki her takımın lideri mağlup etmek için hırslanması kaçınılmaz oluyor. Bu durumu 2. yarıda gördük. Sporcularımızın maç bitmeden, maçı kafalarında bitirmeleri, bariz hatalar ve maç içinde daha yumuşak oynamaları skorun hızlı bir şekilde değişmesine sebep oldu. Bu da tabi skora yansıdı ve fark 1'e indi.Bu maçın artısı ve eksisi bizim için çok değerli oldu.Hatalar ve yanlışlarımızı görüp bunları düzeltmek bizim için daha büyük bir gelişim olacak. Oyuncularımızı aldıkları galibiyetten dolayı tebrik ediyorum. Takım yönetimi ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç.Dr.Lütfü Savaş’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu. (Yaser ÇAPAROĞLU)