HEPİMİZİN YÜREĞİNDE AY-YILDIZ VE ATATÜRK YATIYOR

  • Eklenme Tarihi :25.07.2022 | 10:21
  • Muhabir :

Erhan Aksay EXPO Futbol Turnuvası için kente gelen Fenerbahçe'nin eski futbolcuları ve Fenerbahçeli İş Adamları Derneği (FBİAD) yöneticileri, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

HEPİMİZİN YÜREĞİNDE AY-YILDIZ VE ATATÜRK YATIYOR

Hatay’ın anavatana katılışının 83. yıl dönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecek Erhan Aksay EXPO Futbol Turnuvası için kente gelen Fenerbahçe'nin eski futbolcuları ve Fenerbahçeli İş Adamları Derneği (FBİAD) yöneticileri, Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

Hatay Veteranlar ile Fenerbahçe Veteranlar maçı öncesi gerçekleşen buluşmada Fenerbahçeli eski futbolcular ve iş insanları Hatay’daki spor iklimine ve gündemine dair Savaş ile sohbet etti. Kendisi de Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Lütfü Savaş, iki sene önce oynanan Hatayspor-Fenerbahçe maçında sarı-lacivertlileri 6-1 yenebilecekken 2-1 yenildiklerini hatırlattı. Ve o maç Fenerbahçe kalecisi Altay’ın çok iyi kurtarışlara yaparak takımını maçta tuttuğunu söyledi.

 

SAVAŞ: SÜPER LİG’E RENK VE TAT KATMAK İSTİYORUZ

Süper Lig’de mücadele ettikleri süre zarfından hakemler ve federasyon hakkında en ufak bir kötü söz söylemediklerini de paylaşan Savaş, “Biz hakemler ve federasyon hakkında kötü söz söylemedik. Biz Süper Lig’e renk ve tat katmak istiyoruz. Hem Hatayspor hem Hatay Büyükşehir Belediyespor yönetiminde şehrimizin tüm renklerinden yöneticiler yer alıyor. İki kulübümüz de ahenk içinde çalışıyor” dedi.

Hatay’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’ne son emaneti olduğunu hatırlatan Savaş, “Atalarımız 20 yıl boyunca bağımsızlık mücadelesi verdi. Atatürk, dehası, cesareti ve azmiyle bu şehri Türkiye Cumhuriyeti’ne emanet etti. Hepimizin yüreğinde ay-yıldız ve Atatürk yatıyor. Şehrimizi yönetirken yaptığımız açıklamalarda Tayfur Sökmen’lerin verdiği mücadeleye halel getirmeyiz” ifadelerini kullandı.

GÜLEŞCE: HATAY’DA OLMAK BİZİM İÇİN ÇOK ANLAMLI

FBİAD Başkanı Güven Güleşçe iki gündür Hatay’da olduklarını söyleyerek “Hatay’a ilk kez geldim. Burada herkes birbirine ılımlı ve olumlu bakıyor. Hiç gergin bir ortam yok. İki gündür çok iyi ağırlandık. Hatay’da olmak bizim için çok anlamlı” dedi.

Ziyarette yer alan eski futbolcular, futbolculuk yıllarındaki anıları anlatınca keyifli anlar yaşandı. Sohbetin ardından Başkan Savaş, konukları için hazırlanan plaketleri hediye etti. FBİAD yöneticileri de Savaş’ın hediyelerine karşılık olarak Lütfü Savaş ve Hatayspor Başkanı Nihat Tazearslan’a üzerlerinde isimleri yazılı Fenerbahçe formalarını takdim etti. Fenerbahçeli eski futbolcular ve iş insanları ziyaretin ardından Türkiye’nin en kompakt spor tesislerinden biri olan Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi ve Yaşam Merkezi’ni gezdi. (Haber Merkezi)

Haberin Videosu